Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ako vyzerá škola superhrdinov zo sveta The Boys? Vychádza prvá sezóna seriálu Gen V

Napísal na 15. októbra 2023

Podľa komiksovej predlohy The Boys, prichádza nový seriál Gen V. Mix krvavých scén so satirickou komédiou prináša divákovi originálny zážitok.

Na rozdiel od seriálu The Boys sa Gen V sústreďuje na mladšiu generáciu superhrdinov. Nádejní študenti sa v škole Godolkin University, určenej pre ľudí s výnimočnými schopnosťami, snažia vyšplhať po rebríčku top 10. Vought International, firma ktorá v tomto svete vlastní superhrdinov, tu vychováva nové televízne hviezdy, ale aj bojovníkov so zločinom.

Dej sa odohráva v čase po tretej sérií The Boys. Deti z generácie V sú prvé, ktoré vedia, že im schopnosti nedarovala vyššia moc. Mladí superhrdinovia sú oboznámení s látkou Compound V, ktorou im rodičia nadprirodzené schopnosti „aktivovali“ už v útlom veku. Gen V je týmto vystavená ďalšou morálnou dilemou.

Nie každý super je hrdina

Ak vás pohľad na krv odpudzuje, tento seriál nemusí byť pre vás. Hlavnú postavu Marie Moreau, ktorú hrá pôvabná Jaz Sinclair, ako násťročná zisťuje, že dokáže manipulovať s ľudskou krvou. Seriál taktiež nie je pre mladších divákov, nakoľko sú scény bez najmenšej cenzúry. Fanúšikovia The Boys vedia čo sa tým myslí.

Nový seriál Gen V môžeme zaradiť ako čiernu komédiu a drámu. Tvorcovia Craig Rosenberg, Eric Kripke a Craig Rosenberg, spolu so známym producentom Sethom Roganom, majú za sebou tri série originálneho seriálu The Boys. V ňom sa obvykle najslávnejší superhrdinovia vykresľujú ako antagonisti. V spin-offe Gen V ponúkajú bližší pohľad na svet zo strany samotných superhrdinov, ale nie tých populárnych. Na obrazovkách uvidíte aj známe tváre z pôvodného seriálu.

Jaz Sinclair ako Marie Moreau. Zdroj: primevideo.com

V priestoroch Godolkin Univerity si s postavami zažijete rôzne bizarnosti. Nový seriál Gen V je jeden z tých, ktorý si dokáže udržať vašu pozornosť. Prvý diel seriálu vás okamžite uvedie do deja, a ponechá vám v hlave nezodpovedané otázky. Je nabitý aj dobrým soundtrackom, ktorý vás sprevádza od začiatku až po koniec titulkov. Ikonické piesne dopĺňajú atmosféru každej epizódy.

Seriál odštartoval koncom septembra trojdielnou premiérou na Amazon Prime Video. Nové epizódy môžeme očakávať každý týždeň. Prvá sezóna bude obsahovať celkovo osem epizód.