Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Potrebujete „vypnúť“ od každodenného stresu? Týchto 5 seriálov vám s tým pomôže

Napísal na 7. marca 2021

Chcete sa zasmiať a na nič nemyslieť?  Vtipné seriály ako Brooklyn Nine-Nine alebo The Good Place vás rozveselia a zároveň si pri nich odpočiniete.

1. Sex Education

Tento britský seriál poznajú milióny ľudí, no jeho popularita je úplne zaslúžená. Otis, Eric a Maeve si založia „kliniku“, na ktorej pomáhajú spolužiakom zbaviť sa sexuálnych problémov. Seriál ponúka množstvo vtipných scén a hlášok, ktoré s vami ostanú aj po dopozeraní, ale rieši aj zopár veľmi dôležitých tém, a to mu pridáva na kvalite. Chválime aj výborný soundtrack – pesničky úžasne vylepšujú atmosféru každej scény a roztancujú každého diváka. A aby toho nebolo málo, Netflix nedávno potvrdil tretiu sériu, ktorú už nadšene očakávame.

2. Brooklyn Nine-Nine

Jake Peralta vedie v zatýkaní zločincov, čím sa stal tým najlepším policajtom v celom okrsku. Spokojne si žije v rôznorodom kolektíve ich kancelárie, až kým sa neobjaví nový šéf a okrsok prevráti naruby. Počas celého diania si všetky postavy nájdu čas aj na vtipkovanie a na ich kláškach sa schuti zasmejete. Obsadenie seriálu je úžasné a každý divák si dokáže vybrať svoju obľúbenú postavu. Seriál pracuje aj s problémami dnešnej spoločnosti a pridáva do nich aj dávku humoru.

3. Los Espookys

Čo takto vyťažiť zo svojej lásky k hororom čo najviac? Päť kamarátov, ktorí majú radi horory, si založia vlastný biznis, aby mohli pomáhať tým, ktorí majú tiež radi strach a duchárstvo. Seriál z produkcie HBO opisuje príbehy priateľov, ktorí pomedzi podnikanie so strachom ešte riešia ďalšie problémy. Seriál je skvelou oddychovkou, ktorá zabaví a vyčarí úsmev na tvári, či už na bláznivých činoch priateľov, alebo ich hláškach.

4. The Good Place

Eleanor sa po smrti ocitla na mieste, ktoré je podobné nebu, kde je všetko úžasné a dokonalé. Po čase však zisťuje, že niečo nie je v poriadku a že na toto „dobré miesto“ sa dostala omylom. Musí preto zatajiť všetky zlé skutky, ktoré predtým spravila  a naučiť sa byť ako lepším človekom. Seriál pomocou filozofických otázok a pravidiel etiky učí postavy a aj divákov, ako zmeniť svoje životné postoje či názory a naučiť sa žiť lepšie.

5. The Nanny

Kozmetičku Fran vyhodia z jej práce, nemá kde bývať a ešte sa k tomu s ňou rozíde aj snúbenec. Všetko to znie beznádejne, avšak až do chvíle, kým sa neobjaví ponuka na prácu snov bohatý otec troch detí potrebuje pestúnku. Fran nikdy pestúnkou nebola, ale ako všetko ostatné, aj toto zvláda s poriadnou dávkou elegancie a humoru. Napriek tomu, že seriál patrí k tým starším, je stále skvelý a ani po toľkých rokoch nestratil štipku humoru či relevantnosti. Fran a jej podarená rodinka dokážu vyčarovať úsmev aj v dnešnej dobe.

 


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár