Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Vrátiť futbal tam, kde vznikol – na univerzitnú pôdu

Napísal na 11. apríla 2013

fotoTRNAVA. Dobrá nálada, príjemné jarné počasie a všadeprítomné športové nadšenie. Aj takto možno charakterizovať 2. ročník medziuniverzitného futbalového turnaja O pohár rektora UCM, ktorý sa uskutočnil v utorok 9. apríla v priestoroch športového areálu AŠK Slávia Trnava.

Zabojovať o cennú trofej prišlo 16 tímov z rôznych slovenských univerzít –UKF Nitra, Technická univerzita Zvolen, Katolícka univerzita v Ružomberku, Selye János univerzita v Komárne, UK Bratislava, VŠE Bratislava, MTF STU Trnava, Trnavská univerzita a UCM Trnava. Podujatie tak  získalo celoslovenský charakter.  Družstvá boli rozdelené do štyroch základných skupín, odkiaľ po vzájomných zápasoch postúpili prvé dve mužstvá do vyraďovacej časti. Miestenky do následného semifinále sa nechcel vzdať nikto, a preto tri zo štyroch duelov rozhodli až pokutové kopy. K bojom o medaily sa nakoniec dostali Pedagogická fakulta UKF Nitra, Fakulta sociálnych vied UCM a dva tímy z Materiálno-technickej fakulty STU Trnava. V napínavom nitriansko-trnavskom finále, kedy na rad prišli opäť strely zo značky pokutového kopu, boli lepší futbalisti MTF Allstars a stali sa tak celkovými víťazmi turnaja. Trnavské derby o tretie miesto sa skončilo úspechom hráčov FSV UCM. Okrem kolektívnych cien sa rozdávali aj ocenenia pre tých najlepších, konkrétne brankára – Tomáš Píš (MTF Allstars), strelca – Dušan Krcho (FSV UCM Trnava) a najlepšieho hráča turnaja – Jakub Krkoška (PF UKF Nitra).

Na spestrenie futbalového dňa bol pripravený aj sprievodný program pozostávajúci z exhibičného stretnutia medzi deťmi z Detského domova v Trnave a ženským výberom UCM a drobnými individuálnymi súťažami, ktorých sa mohli zúčastniť nielen samotní futbalisti, ale aj prizerajúci sa diváci, či už chlapci alebo dievčatá. Mohli tak napríklad zistiť, že trafiť nákupný vozík futbalkou nie je vždy jednoduché. Nechýbala ani dobrá hudba dotvárajúca pohodovú a priateľskú atmosféru.

foto_6

Hlavnou myšlienkou celej akcie bolo : „Vrátiť futbal tam, kde vznikol – na univerzitu“. Prečo sa organizátori rozhodli práve takto vysvetlil Filip Holec : „Tento rok je 150. výročie spísania prvých oficiálnych futbalových pravidiel a založenia anglickej FA, za ktorým stáli práve študenti a profesori na univerzite v Cambridge. Preto sme sa chopili tejto príležitosti a chceli sme svojím spôsobim poctiť toto výročie a vrátiť futbal tam, kde vznikol – na univerzitnú pôdu. Našu myšlienku len podtrhuje účasť tímov z celého Slovenska a takisto nás teší, že univerzitný šport stále dokážu podporiť aj sponzori, preto by som touto cestou chcel poďakovať agentúre SITA, nášmu mediálnemu partnerovi, spoločnosti Imperator, ktorý nám dodal „ovocné“ ceny pre súťažiacich, Red Bullu, ktorý nám zabezpečil dostatok energie po celý deň, nášmu dodávateľovi športového oblečenia – firme Mirupo šport a nakoniec, ale nie v neposlednom rade, naša veľká vďaka patrí rektorovi UCM doc. Jozefovi Matúšovi, pod ktorého patronátom sa uskutočňujú všetky futbalové aktivity na našej univerzite.“
Mediálne turnaj podporili aj webové stránky kamdomesta.sk, trnava-live.sk a marketingovým partnerom podujatia bolo, ako už tradične, MediaProSports.

[nggallery id=45]

Text a foto : Kristína Pomsárová


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

Aetter FOTO


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com