Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Spoznajte vianočné špeciály známych animovaných rozprávok
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spoznajte vianočné špeciály animovaných rozprávok

Napísal na 22. decembra 2023

Ani tento rok by sa na Štedrý večer v akejkoľvek domácnosti nemalo vynechať sledovanie filmov. Všetci si radi pozrú stále klasiky, ale skúšali ste už vianočné špeciály známych animovaných rozprávok?

Rozprávky sú žáner, ktorý si s radosťou pozrie ktokoľvek z rodiny. Vianočné špeciály sú bonusové časti k už známym rozprávkam spracované okolo témy sviatkov. Prevedú nás nostalgiou na obľúbené príbehy alebo vtiahnu do nových dobrodružstiev v duchu sviatkov.

Shrekove prvé Vianoce (2007)

Shrekove prvé Vianoce z anglického názvu Shrek the Halls je krátkometrážna rozprávka, ktorá má 30 minút. Režiroval ju Gary Trousdale a za produkciou je štúdio DreamWorks. Tento vianočný špeciál sa časovo odohráva medzi časťou Shrek 3 a Shrek: Zvonec a koniec.

vianočné špeciály rozprávok
Ako všetky časti filmu, aj táto je na základe predlohy knihy od Williama Steiga – Shrek! Zdroj: metacritic.com

Príbeh sa nesie v duchu Vianoc, na ktoré sa tešia všetci, okrem Shreka. Napriek jeho nechuti chce Shrek Fione a svojim deťom pripraviť najkrajší Štedrovečerný deň. S problémom sa obráti na svojich kamarátov, ale každý z nich má inú predstavu o dokonalých Vianociach. Preto ostáva na Shrekovi, aké tradície zavedie v jeho rodine, aby to boli tie najkrajšie sviatky celého roka.

Doba ľadová: Mamutie Vianoce (2011)

Doba ľadová: Mamutie Vianoce (Ice Age: A Mammoth Christmas) patrí medzi populárnejšie vianočné špeciály animovaných rozprávok. Má len 24 minút a režírovala ju Karen Disher. Televízny špeciál je z dielne štúdia Blue Sky Studios, ale spolupracovali aj s animátormi zo štúdia Reel FX Creative Studios. Časovo sa diel nachádza 8 rokov po Dobe Ľadovej 3 a pred Dobou ľadovou: Zem v pohybe.

vianočné špeciály rozprávok
Táto časť bola aj nominovaná na cenu Annie Award za Najlepší animovaný špeciál. Zdroj: imdb.com

Hlavnou postavou príbehu je Sid, ktorý sa omylom ocitne na liste zlých detí Santa Clausa. Preto sa vydá na cestu na Severný Pól, aby všetko napravil, ale jeho dobrý zámer spôsobí obrovskú škodu, ktorá ohrozí sviatky na celom svete. Teraz závisí už len od Mannyho a jeho partie kamarátov, aby zachránili Vianoce v celom svete.

Ľadové kráľovstvo: Vianoce s Olafom (2017)

Vianočný špeciál rozprávky Ľadové kráľovstvo vydali v spojení s rozprávkou Coco, pred ktorou sa aj v niektorých kinách premietal. Olaf’s Frozen Adventure má 21 minút a na limitovaný čas bol premietaný v 3D formáte. Film získal tri nominácie na 45. ročníku Annie Awards za Najlepší animovaný špeciál, Najlepšie efekty v animáciach a za hudobné obsadenie filmu.

Príbeh hovorí o skoro pokazených Vianociach mladých sestier Elsy a Anny. Po smrti ich rodičov žili oddelene a nemali čas tráviť sviatky spolu. Na Vianoce pozvú celé mesto, ale ľudia sa nezdržia dlho kvôli dodržaniu rodinných tradícií. Dievčatám príde na pomoc snehuliak Olaf, ktorý so sobom Svenom preletí celé mesto, aby našiel tie najkrajšie vianočné tradície. Tie zachránia dievčatám Vianoce a pripomenú im teplo domova, ako za starých čias.

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas (2021)

Vianočný špeciál, založený na populárnej rozprávke Shaun the Sheep, si môžete pozrieť aj na Netflixe. Rozprávku režírovali Steve Cox a Richard Beek. Má 30 minút a zaujímavosťou je, že v Spojenom Kráľovstve bola zverejnená o rok skôr ako v Spojených štátoch amerických. Rozprávka zobrazuje ovečku Shaun, ktorá pátra po svojom mladšom bratrancovi menom Timmy, pretože sa bojí, aby sa nestal vianočným darčekom pre niekoho iného.