Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Vedenie o 2 góly nestačilo, Slovensko – Nórsko 2:3

Napísal na 7. mája 2015

OSTRAVA. Slovenskí hokejoví reprezentanti nezvládli štvrté vystúpenie na Majstrovstvách sveta v Česku. Nad ich sily boli hokejisti Nórska, ktorí si po výhre 3:2 pripísali prvé body na šampionáte. 

Po prvý raz na turnaji sme v zápase vyhrávali, keď sa gólovo presadil Tomáš Surový, člen prvej formácie. Pre rodáka z Banskej Bystrice išlo o premiérový gól na podujatí a celkovo tretí bod. Keď sa v úvode druhej tretiny presadil aj ofenzívne ladený obranca Ďaloga, vyzeralo to pre slovenský tím pozitívne.

Ďalšiu fázu zápasu prebrali do svojich rúk Nóri, ktorých povzbudila využitá presilová hra. Slováci stratili pevnú pôdu pod nohami a v úvode záverečnej tretiny už prehrávali 3:2.

FOTO - SITA

FOTO – SITA

Za stavu, keď Slovensko potrebovalo zvýšiť útočné obrátky, prišla rana. Meszároš zapríčinil 5-minútové oslabenie a dostal trest do konca zápasu. Nóri sa gólovo nepresadili, ale mrzieť ich to nemuselo.

Po troch víťazstvách skončila séria Slovákov. Nórski hokejisti sa vďaka 3 bodom posunuli na šieste miesto v skupine B, Slováci sú tretí.

Slovenská reprezentácia má dva dni voľna. V sobotu čaká zverencov Vladimíra Vujtka Fínsko, o deň neskôr Rusko.

Slovensko – Nórsko 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Surový (Gáborík, Hudáček) 1:0, Ďaloga (Mikúš, Tatar) 2:0, Norstebo (Holos, Olimb) 2:1, Olsen (Ask, Martinsen) 2:2, Norstebo (Thoresen, Holos) 2:3

Ohlasy po zápase (zdroj: RTVS):

Peter Oremus, asistent trénera SR: Vstup do zápasu sme mali dobrý, viedli sme 2:0. Početnosť vylúčení na našej strane však bola veľmi vysoká. Nóri dali dva góly, vrátili sa do zápasu a strhli to na svoju stranu. Zahrali veľmi dobre presilovky, kde clonili Janovi a padlo im to do bránky. Musíme zlepšiť disciplínu. Máme dva dni voľna, teraz si musíme aj dobre oddýchnuť.”

Marek Ďaloga, obranca SR: „Prestali sme hrať to, čo sme mali. Najjednoduchšie je vždy tlačiť sa do bránky a strieľať. My sme však začali vymýšľať. Musíme sa držať toho, čo nás zdobilo. Bolo to ťažké pre nás, ale rovnako aj pre nich, na to sa nemôžeme vyhovárať. Mali sme to dobre rozbehnuté, no nevyšlo nám to. Škoda.”

Marián Gáborík, kapitán SR: Prvýkrát na turnaji sme viedli. Začali sme však potom hrať ustráchane, ustupovali sme, Nóri sa ľahko dostávali do tretiny. Musíme to rýchlo napraviť, Nóri majú dobrý tím. Pokazili sme si to. Ťažko sa hrá, keď hráme dlho v oslabení. Obralo nás to o sily. Ak chceme vyhrať, potrebujeme hrať v rovnovážnom stave. Ak vedieme o dva góly, musíme to dotiahnuť do úspešného konca. Teraz máme dva dni voľna, oddýchneme si a pripravíme sa na ďalší ťažký duel.”

Ján Laco, brankár SR: „Urobili sme chyby a fauly, pričom niektoré boli zbytočné. Nóri to rozhodli v presilovkách. Možno nám chýbali trošku sily, bol to štvrtý zápas za sebou. A z toho možno plynuli aj spomínané chyby či vylúčenia. Nakoniec sme to nezvládli. Zápas sme prehrali o gól. Bolo to vyrovnané, avšak so šťastným koncom pre Nórov.”

Tomáš Tatar, útočník SR: „Jedna vec je hrať zle, druhá ako mužstvo nezvládnuť dobre rozbehnutý zápas. Za stavu 2:0 sme mali hrať inak. Predsa nemôžeme počítať, že zdoláme Nórov 7:0. Tím bojuje, vytvárame si gólové šance. Dali sme do toho srdce, ale napriek tomu sme to nezvládli. Pokazili sme si to sami.”

Autor: Patrik Mitas