Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

V marci budú koncerty, výstavy aj divadelné predstavenia

Napísal na 10. marca 2022

TRNAVA. Po uvoľnení opatrení je marcový kalendár podujatí plný umenia, hudby i divadla. V Trnave prebieha magická výstava svetelných projekcií, chystá sa koncert svetového saxofónového kvarteta, prehliadky známeho trnavského divadla, ako aj predstavenie s názvom Vesmíro pre deti. Prinášame šesť tipov na to najlepšie, čo sa tento mesiac v Trnave oplatí vidieť.

V priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia sa od začiatku marca koná výstava s názvom Perspektívy svetla. Jej autor, český umelec Pavel Korbička, pracuje s priestorom a svetlom a návštevníkov prenesie do futuristického fantasy sveta. Súčasťou jeho prezentácie je vizuálne zaujímavý svetelný labyrint, inštalácia z bielych neónov aj laserová projekcia. Výstava bude až do 24. apríla a je prístupná v pracovné dni od 9:00 do 17:00 hod. a v nedeľu od 13:00 do 18:00 hod.

Perspektívy svetla. Zdroj: Synagóga-centrum súčasného umenia.

Saxofónový aj folklórny večer

Svetová špička Raschèl Saxophone Quartet vystúpi po prvýkrát na Slovensku. Nekorunovaní králi saxofónu odohrajú svoj koncert pre fanúšikov klasickej, ale aj modernej hudby vo výnimočnom spojení s popredným slovenským klaviristom Ladislavom Fančovičom. Koncert sa bude konať v stredu večer 9. marca o 19:00 hod. v centre Malý Berlín na Nádvorí. Štyria známi saxofonisti sú považovaní za jedno z najlepších saxofónových kvartet na svete. Koncertovali v najvýznamnejších koncertných sálach po celom svete, no na Slovensku budú hrať po prvýkrát. Trnava bude jednou z ich troch zastávok popri Bratislave a Košiciach. Posledné vstupenky sú ešte stále k dispozícii na www.malyberlin.sk.

Raschèl Saxophone Quartet. Zdroj: Malý Berlín.

Programom na piatkový večer môže byť folkový koncert hudobného zoskupenia s názvom Trojka Zuzany Homolovej. „Ten sa odohrá rovnako v kultúrnom centre Malý Berlín v piatok 11. marca o 20:00 hod. Tvorba skladateľky obsahuje ľudové hudobné klenoty, ktoré však v jej podaní dostávajú úplne nový rozmer. Poslucháč si môže vychutnať známe piesne úplne iným spôsobom, ako bol doteraz zvyknutý,“ hovorí Petra Klembarová – Adamková z kultúrneho centra Malý Berlín.

Trojka Zuzany Homolovej. Zdroj: Malý Berlín.

Divadelné predstavenia aj prehliadky

Do Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave sa bežný návštevník len tak ľahko nedostane. V sobotu 19. marca budú bezplatné komentované prehliadky zrekonštruovanej sály s historikom a architektom Petrom Hudákom. Ten sa podieľal na celkovej obnove divadelnej budovy a návštevníkom povie viac o histórii a priebehu rekonštrukcie spolu so Simonou Jurčovou zo Západoslovenského múzea. Organizátor odporúča bezplatnú rezerváciu na www.djp.sk z dôvodu obmedzeného počtu návštevníkov v jednej skupine.

Zrkadlová sála. Zdroj: Divadlo Jána Palárika.

Výnimočné divadelné predstavenia čakajú divákov tento mesiac v kultúrnom centre Malý Berlín. Už v pondelok 14. marca tu trnavské amatérske divadlo DEMOscéna odohrá reprízu predstavenia Čo ohľadom čoho?

V marci sme zaradili do programu aj interaktívne predstavenie so živou hudbou  pre menších divákov s názvom Vesmíro. Je vhodné pre všetky deti od piatich rokov, ktoré chcú vedieť, čo bolo skôr: sliepka či vajce?,“ hovorí Michal Klembara, riaditeľ kultúrneho centra Malý Berlín. Pripravilo ho zoskupenie SpozaVoza, ktoré je profesionálnym divadlom tvoreným absolventmi Katedry bábkarskej tvorby VŠMU. Predstavenie sa uskutoční 20. marca o 16:00 hod. Lístky aj bližšie informácie sú k dispozícii na www.malyberlin.sk.

Vesmiro. Zdroj: Malý Berlín.

Všetky spomenuté podujatia budú fungovať v režime ZÁKLAD, návštevníci však musia mať prekryté horné dýchacie cesty.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár