Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Na tohtoročnej Super Bowl Halftime Šou zažiaril spevák Usher

Napísal na 22. februára 2024

Počas najväčšej americkej udalosti Super Bowl tento rok predviedol veľkolepú šou Usher. Speváka počas nabitého predstavenia doplnilo aj množstvo známych kolegov.

Super Bowl je posledný zápas majstrovskej hry Národnej futbalovej ligy (NFL). Začiatky šampionátu siahajú do roku 1966 ako súčasť dohody o zlúčení medzi NFL a konkurenčnou ligou amerického futbalu (AFL). 

Súčasťou prestávky počas polčasu býva vystúpenie známych umelcov. Spočiatku to boli rôzne orchestre, kapely či rockové hviezdy. V súčasnosti sú to hudobníci rôznych hudobných žánrov.

Počas veľkolepej Halftime šou sa už predstavili známe mená ako Michael Jackson, Diana Ross, The Rolling Stones, Madonna, Coldplay alebo Lady Gaga. Minulý rok sa na štadióne predstavila Rihanna, pričom dosiahla viac ako 121 miliónov divákov.

Usher

V septembri minulého roka bolo oznámené, že novým headlinerom Super Bowl v Las Vegas bude Usher. Nie je to jeho prvé vystúpenie po tom, čo v roku 2011 hosťoval na šou Black Eyed Peas

Americký R&B spevák známy hitmi ako Yeah! alebo More alebo Without You je sedemnásobným držiteľom prestížnej ceny Grammy. V roku 2009 bol spoločnosťou Billboard vyhlásený za druhého najlepšieho umelca dekády.

Svoje veľkolepé predstavenie začal skladbou Caught Up, pričom bol obklopený desiatkami rôznych tanečníkov. Neskôr pokračoval ďalšími známymi hitmi, kým sa k nemu nepripojila speváčka Alicia Keys. Okrem nej sa na pódium postavili aj will.i.am, Lil Jon, Ludacris a HER. 13-minútové predstavenie obsahovalo aj tanec na kolieskových korčuliach a pochodovú kapelu.

Usher Super Bowl
Usher počas jeho Super Bowl vystúpenia. Zdroj: Zdroj: theatlethic.com

Udalosť sledovalo celkovo 129,3 miliónov divákov, čím si spevák zapísal rekord za najsledovanejšiu Super Bowl Halftime Show. Internetom sa šíria rôzne reakcie. Zatiaľ, čo niektorým sa šou páčila, iní kritizujú výber piesní, spev či technické záležitosti.