Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Tohtoročný UniCon oživí Maxihru

Napísal na 15. februára 2017

Nové aj retro, počítačové i spoločenské hry, virtuálna realita, cosplay, ale aj zaujímavé prednášky s hernou tematikou. To všetko prináša druhý ročník festivalu UniCon, na ktorom si tento rok zaspomíname na legendárnu Maxihru.

Miloval si ako špunt Crasha Bandicoota alebo Micuš Cicuš? V tom prípade si priprav svoju Umbakarnu a príď do Trnavy spolu s moderátormi legendárnej Maxihry Andrejom Bičanom a Didianou osláviť jej 20. narodeniny. Bohatý program druhého ročníka festivalu určeného dospelým aj deťom sa uskutoční 18. – 19. februára v priestoroch bývalej ZŠ v Jame, pričom turnajová časť začína už 17. februára.

bendymicus


Touto legendárnou súťažou to samozrejme nekončí.02. Tímové turnaje v esportoch Súťažiť sa bude aj o najoriginálnejší kostým obľúbenej fantasy, hernej či inej vymyslenej postavy. Ak nemáš cit pre módu, ale vieš drtiť hry ako DOTA2, CS:GO, LOL, Hearthstone, Overwatch či Rocket League, prihlás sa na turnaj, kde sa bude bojovať o ceny v celkovej hodnote viac ako 5 000€! Zaspomínať na predchodcov dnešných hier si môžeš v Hrateľnom múzeu videohier, kde nájdeš zástupcov všetkých období herného vývoja od arkádového automatu, cez všetky éry televíznych konzol až po legendárne tituly na prvých desktopoch. Na tohtoročnom UniCone si budeš môcť vyskúšať aj hry s virtuálnou realitou.


04. Najväčšia prehliadka virtuálnej reality na Slovensku 01


 

Čo je to UniCon?
Herný festival venovaný hráčom, hrám a hraniu organizovaný dobrovoľníkmi – študentmi z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorí chcú vytvoriť priestor pre aktívny oddych a odreagovanie sa od každodenných monotónnych aktivít. Druhý ročník bude prebiehať v budove bývalej základnej školy, kde na celý víkend obsadí všetky tri poschodia aj obe telocvične. V sobotu program navyše doplní tematická cosplay afterparty v ChillPointe. Podrobný program jednotlivých sekcií nájdete už čoskoro na stránke www.unicon.lol.