Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Unicon vám ukáže najväčšiu zbierku retro hier na Slovensku a Česku. Príďte zažiť jeho jedinečnú atmosféru

Napísal na 26. februára 2020

Festival hier, elektronického športu a virtuálnej reality začína tento víkend. Získajte prehľad o najnovších technológiách vo VR sfére a súťažte o hodnotné ceny.

Od 29. februára do 1. marca si môžete užiť hernú atmosféru 5. ročníka festivalu Unicon. Hneď po voľbách nájdete prostredie plné hier, elektronického športu a virtuálnej reality priamo v budove Auly Jozefa Matúša v Trnave.

Unicon 2020 organizujú študenti a pedagógovia FMK UCM, ako jednu z praktických aktivít v rámci odboru Teória digitálnych hier. Nosnou témou blížiaceho sa festivalu je dlhoočakávaná hra Cyberpunk 2077.

Tento rok vám Unicon ponúkne prehliadku vývoja ovládacích zariadení a môžete sa tešiť aj na finálové zápasy UniCup v League of Legends či CS:GO. Zúčastniť sa môžete tanečných súbojov v hre Just Dance Competition či Beat Saber. V súťažiach máte šancu vyhrať rôzne zaujímavé ceny, ako napríklad zariadenia MSI, perfirérie Yenkee a taktiež herné konzoly Xbox.

Turnaje, hry a cosplay

Pre všetkých návštevníkov bude pripravená herná zóna. V nej sa budete môcť zúčastniť viacerých miniturnajov a budete mať možnosť zahrať si aj niektoré z najnovších hier na trhu. Tie staršie vám pripomenie najväčšia česko-slovenská retroherňa.

Prevádzkujú ju študenti masmediálnej komunikácie pod značkou RE_TRY. Zaspomínať si tak budete môcť na kultové klasiky vo forme viac či menej známych konzol vrátane interaktívnej prehliadky histórie hrania na stolových počítačoch.

K dispozícii budete mať aj klasické stolné hry či celodennú tematickú RPG hru s množstvom úloh, v ktorých sa bude hrať o cenné coiny, teda peniaze. Tie si v záverečnej dražbe budete môcť vymeniť za zaujímavé ceny.

Novinkou tohto roka bude pre všetkých cosplayerov aj nafotenie Cosplay kalendára na rok 2021. Ak chcete byť jeho tvárou aj vy, zaregistrujte sa čím skôr.

Viac informácií, napríklad aj o cenách vstupeniek, nájdete na oficiálnej stránke festivalu Unicon. Nezabudnite sledovať ani Facebook a Instagram.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár