Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Týždeň vedy a techniky 2021 sa blíži. Diskusie s hosťami môžete sledovať aj cez live stream

Napísal na 3. novembra 2021

Študentov čakajú konferencie, ktoré budú prebiehať prezenčne, ale aj online. Týždeň vedy a techniky odštartuje 8. novembra 2021.

V dňoch od 8. do 10. novembra 2021 sa uskutoční Týždeň vedy a techniky. Študenti sa môžu tešiť na tri dni plné diskusií, konferencií i zaujímavých hostí. Organizátori rozdelili študijné odbory na konkrétne dni. V pondelok sa na program môžu pripraviť študenti masmediálnej komunikácie, v utorok čaká konferencia študentov marketingovej komunikácie a streda bude patriť študentom TEDI. Prednášky môžete sledovať prostredníctvom live streamu, preto ak ich nestihnete, môžete sa k nim kedykoľvek vrátiť.

Pondelok

V pondelok je pripravený program v kine OKO, od 9:00 hod. do 16:00 hod. Kvôli pandemickým opatreniam sa kapacita obmedzila na polovicu, teda približne 80 ľudí. Prezenčná účasť bude len pre plne očkovaných, ktorí sa budú musieť preukázať pred vstupom platným covid passom. Registrácia na túto udalosť bude možná cez portál Eventbrite. Bližšie informácie o spustení registrácie sa dozviete na Facebooku v udalosti Týždeň vedy a techniky 2021.

Pondelkovej diskusie sa môžu zúčastniť aj študenti iných študijných odborov Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, nie len študenti masmediálnej komunikácie. Všetky konferencie a diskusie počas naplánovaných troch dní sa odvysielajú naživo na Facebooku FMK UCM v Trnave. Tí študenti, ktorí sa zúčastnia pondelkovej časti programu, budú z vyučovania ospravedlnení.

Týždeň vedy a techniky
Konferencia Novinár = influencer so Zuzanou Kovačič Hanzelovou na TVAT 2019 v kine OKO. Zdroj: Dominik Mičuda

Utorok

V utorok bude na Nádvorí prebiehať konferencia Marketing Identity, ktorá začne o 9:00 hod. Bude aj prezenčne, no len pre 70 zaregistrovaných spíkrov a účastníkov, keďže ide o vedeckú konferenciu. Študenti sa môžu tešiť na hostí ako Juraj Pobjecký, ktorý sa venuje marketingu v rámci agentúrneho života a pôsobil v agentúrach Digita.sk a Zaraguza. Z kampaní, na ktorých robil získal ocenenia za kreativitu a efektivitu práce pre Kofolu, Popradskú kávu, Semtex a Rexonu.

Konferencie sa zúčastní aj Rudolf Letko, grafický dizajnér a kaligraf, ktorý pracuje pre firmu GoBigname. Na svojom konte má niekoľko kaligrafických workshopov, ktoré organizoval a bohaté skúsenosti, ktoré získal v oblasti typografie a grafického dizajnu. Konferencia sa bude vysielať aj prostredníctvom streamu na Facebooku.

Týždeň vedy a techniky
Marketingová konferencia s petrom Bročkom na TVAT 2019 v kine OKO. Zdroj: Dominik Mičuda

Streda

Streda bude zameraná najmä pre študentov TEDI. Nadšencov digitálnych hier čakajú dva bloky. Prvý bude trvať od 10:00 hod. do 12:00 hod. a druhý bude popoludní od 17:00 hod. do 18:30 hod. Oba bloky budú iba online, keďže vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu sa organizátori rozhodli osloviť aj ľudí zo zahraničia, ktorí by v rámci prezenčnej formy nemohli prísť prednášať osobne.

V rámci programu vystúpia J-Walt Adamczyk, dizajnér a grafik, ktorý spája aspekty animácie, videohier, hudby, divadla, tanca a architektúry do úplne novej umeleckej formy. Bol zakladajúcim členom Disney virtual reality. Vystúpi aj Tomáš Kalabis, zakladateľ projektu KryptoHerna.

Týždeň vedy a techniky
Týždeň vedy a techniky 2019 v kine OKO. Zdroj: Dominik Mičuda

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár