Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Majú dobrý rok. TXT sa vracajú s novým albumom a novou érou zvuku

Napísal na 16. októbra 2023

Kórejská chlapčenská skupina TOMORROW X TOGETHER (čítaj tomorrow by together) prichádza s novým albumom, ktorý nesie názov The Name Chapter: FREEFALL. Fanúšikovia v pesničkách z tohto albumu našli aj novú konšpiračnú teóriu.

Naposledy TXT priniesli album v januári. Odvtedy sa zúčastnili mnohých odovzdávaní cien, najmä VMAs, absolvovali svetové turné, vystupovali na festivale Lollapalooza, ale dočkali sa aj spolupráce s brazílskou speváčkou Anittou, s ktorou spravili pesničku Back For More. Rytmická skladba získala od hudobných kritikov pozitívne hodnotenia, ktoré ešte viac posilnilo vystúpenie naživo práve na už spomínaných VMAs.

Nový album The Name Chapter: FREEFALL obsahuje desať pesničiek. Medzi ne patrí aj spolupráca s Anittou a deväť nových piesní. Titulná skladba celého albumu, Chasing That Feeling, dostala aj anglickú verziu. Tá je však dostupná len v digitálnej verzii prostredníctvom streamovacích platforiem.

Tento videoklip zároveň otvoril otázku, či je príbeh, ktorý TXT rozprávali cez ich videoklipy, na konci a čo ich čaká teraz. Teória hovorí, že sa celá dejová línia začala piesňou CROWN, ich debutovou skladbou z roku 2019, a skončila so skladbou Blue Spring. Obe rozprávajú o tom, že členom skupiny na hlave narástli rohy, ktoré sa zmenili na korunu.

Najnovší videoklip zase ukazuje, že TXT konečne prišli na Zem, kde sa zmenili na obyčajných ľudí. Predtým bol celý ich príbeh naplnený mágiou, prvkami z Petra Pana a inými rozprávkami. Teraz však už vidíme, že sú z nich normálni chlapci.

The Name Chapter: FREEFALL je fáza utvrdzovania si svojej identity a svojho pravého mena, keď vstupujeme do dospelosti,“ uviedol pre Teen Vogue jeden z členov, Taehyun. V tejto ére na rozprávky a legendy nie je čas.

the name chapter freefall
Členovia TXT, zľava doprava: Hueningkai, Taehyun, Beomgyu, Yeonjun, Soobin. Zdroj: weverse.io/TOMORROW X TOGETHER

The Name Chapter: FREEFALL je mix žánrov

Keď počúvame skladby z albumu jednu po druhej, zisťujeme, že nemôžeme tento počin zaradiť do len jedného žánru. V melódiách sa miešajú osemdesiate roky, R&B, rock, indie a mnoho ďalších prvkov.

Na písaní textov pre album sa podieľali dvorní skladatelia, ktorí s TXT pracujú už mnohé roky, ale pieseň Blue Spring si chlapci napísali spoločne. Pôvodne skladbu napísali pre ich turné, ako darček pre fanúšikov, ale nakoniec sa vošla aj do tracklistu najnovšieho albumu.

Turné Act: Sweet Mirage skončí svoju púť posledným decembrovým koncertom v Soule.