Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

TVOJAZEM ťa potrebuje. Do kín prichádza prvý slovenský 3D animák

Napísal na 2. júna 2022

Trvalo to viac než 4000 dní, no predsa sa to podarilo. Animovaný film pre malých aj veľkých o záchrane sveta, v ktorom žijeme, konečne môžeme vidieť v kinách. Originálnou piesňou do neho prispela aj speváčka Celeste Buckingham.

Riki má desať rokov a z nudy a jednotvárnosti sídliska ho vytrhne záhadný signál, ktorý mu nedá pokoj. Premôže ho zvedavosť a tým sa začína náš príbeh a púť, pri ktorej sa chlapec dostane do zeme krkavcov. Tú chce ovládnuť Železný muž a premeniť všetko na stroje. Riki a jeho kamarátka Ema preto musia svet zachrániť vlastnými rukami.

Hviezdne obsadenie

Hoci je TVOJAZEM animovaný film, hlas v ňom obsadilo mnoho známych hercov, ktorých poznáme z rádií či televíznych obrazoviek. Svoj talent nám ukážu napríklad Helena Krajčiová, Juraj Kemka, Jozef Vajda či Ivan Romančík.

Animovaný film TVOJAZEM vytvorili za neuveriteľných 4324 dní. Zdroj: mmagazin.sk

Okrem hercov nemôžeme nespomenúť ani hudobníkov. Vynikajúcu hudbu pre film vytvoril slovenský skladateľ Martin Hasák a tiež speváčka Celeste Buckingham, ktorá naspievala pieseň Svetlo je v nás. Táto pesnička je titulnou skladbou k filmu TVOJAZEM a celá sa vytvorila v spolupráci s Matějom Vávrom a Lumírom Matim, ktorí so speváčkou vytvorili text a hudbu.

Vyrovná sa aj konkurencii

Vyprodukovať animovaný film TVOJAZEM trvalo neuveriteľných 4324 dní, ale výsledok stojí za to. Producent filmu Peter Badač uvádza, že ide o projekt hodný aj americkej produkcie. „Ide o pôvodný slovenský projekt, ktorý sa svojou kvalitou nepochybne vyrovná filmom zo zahraničia alebo americkej produkcii. Ak chceme dokázať, že aj na Slovensku máme šikovných umelcov a autorov, tak práve návštevou kina môžeme podporiť ich prácu a pomôcť ju zviditeľniť aj v zahraničí.“

Príbeh pokračuje

Ak po skončení filmu zatúžite po ďalších dobrodružstvách postáv, nezostanete na suchu. Vydavateľstvo Slovart vydáva knižné pokračovanie príbehov o Rikim a Eme, a tí, ktorí sa radi hrajú hry, si môžu stiahnuť appku Bowler´s Run, v ktorej budú zachraňovať Lumákov, postavičky z filmu, ktoré hlavným hrdinom pomáhajú počas ich cesty.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár