Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnavský kraj poskytuje domáce zdravotné služby

Napísal na 14. apríla 2023

TTSK. Trnavský samosprávny kraj začal prostredníctvom svojej spoločnosti Zdravá župa poskytovať zdravotné služby Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti v kraji. Služby poskytnú pomoc čiastočne alebo úplne imobilným pacientom, ktorí potrebujú odbornú ošetrovateľskú alebo rehabilitačnú starostlivosť. Záujemcovia sa môžu registrovať prostredníctvom registračného formulára na webovej stránke.

V októbri minulého roka sa Trnavská župa opätovne stala poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, a to vďaka otvoreniu zdravotníckeho strediska na Študentskej ulici v Trnave. povedal trnavský župan Jozef Viskupič. „Tak ako sme sľúbili, postupne rozširujeme ponuku týchto služieb. Okrem ambulancie všeobecného lekára pre dospelých a kardiológie sme začali poskytovať zdravotné služby Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Zdravotníci poskytnú pomoc pre chronicky chorých pacientov, ale aj pacientom pri náhlych či krátkodobých chorobách alebo po prepustení z hospitalizácie. Výnimkou nie sú ani pacienti po operáciách, prípadne po zákrokoch v rámci jednodňovej chirurgie, ktoré vyžadujú následnú ošetrovateľskú alebo rehabilitačnú starostlivosť,“ dodal.

Služby domácej ošetrovateľskej starostlivosti

Domáca ošetrovateľská a rehabilitačná starostlivosť sa poskytuje na návrh lekára. Ak pacient spĺňa kritéria, môže o ošetrenie požiadať cez kontaktný formulár na webe zdravazupa.sk. Služba je pre pacientov bezplatná, je plne hradená z verejného zdravotného poistenia.

Riaditeľka Odboru zdravotníctva Úradu TTSK Lucia Šmidovičová povedala, že ich cieľom je, aby sa starostlivosť o doliečovaných, chronicky ťažko chorých a zomierajúcich pacientov stala dostupnejšou. „Preto ma teší, že v tejto oblasti napredujeme a môžeme poskytovať aj tento typ ošetrovateľskej starostlivosti. Pomôžeme tak chorým ako aj ich príbuzným,“ dodala.

Zdroj: Tlačová správa