Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnavská župa organizuje očkovanie proti vírusu HPV

Napísal na 15. marca 2023

TTSK. Trnavský kraj organizuje dobrovoľné očkovanie proti ľudskému papilomavírusu (HPV). Záujemcovia sa môžu nechať zaočkovať dňa 15. apríla 2023.

Očkovanie organizujú v pediatrických ambulanciách v Dunajskej Strede, Trnave a Skalici. Občania, ktorý sa chcú zúčastniť, musia vopred vyplniť prihlasovací formulár, ktorý nájdu na stránke TTSK. Po vyplnení formulára, záujemca obdrží potvrdzujúci mail so všetkými potrebnými informáciami.

Očkovanie proti HPV je vhodné pre obe pohlavia a od veku 9 rokov. Poisťovňa v plnej výške uhradí vakcíny pre mladistvých vo veku 12 rokov. Starší záujemcovia môžu využiť finančné benefity, ktoré ponúkajú jednotlivé zdravotné poisťovne. Deti do 15 rokov zaočkujú dvomi vakcínami. Mladistvý, ktorý už tento vek dosiahli, obdržia tri dávky.

Viac než len očkovanie

Trnavský kraj okrem vakcinácie pripravil aj iné aktivity. Informoval o tom župan Jozef Viskupič. “Našim cieľom je zvýšenie povedomia o prevencii pred život ohrozujúcim ochorením u oboch pohlaví. Aj preto sme sa rozhodli iniciovať viaceré aktivity, ktoré podporia zdieľanie informácii medzi mladistvými, ako aj ich rodičmi. Pripravili sme prihlasovací formulár, prostredníctvom ktorého je možné prejaviť záujem o dobrovoľné očkovanie proti rakovinotvornému vírusu,“ dodal.

Očkovanie proti HPV. Zdroj: tlačová správa

Jednou z aktivít je spolupráca so študentmi a pedagógmi stredných zdravotníckych škôl v Dunajskej Strede, Trnave a Skalici. Tí pripravili sériu prednášok a vzdelávacích aktivít pre ďalších študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Na nich hovoria o možnostiach prevencie, aj o tom, aké problémy a následky dokáže nakazenie sa vírusom.

Zdroj: Tlačová správa

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár