Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnavčanka v fmk16!

Napísal na 21. apríla 2016

Fmk16 je hitparáda šestnástich skladieb, ktorá obsahuje vždy tri novinky. Tento týždeň je jednou z noviniek skladba od trnavskej speváčky Márie Čírovej. Pomôžte nám hrať hudbu, ktorá sa vám páči a hlasujte v aktuálnom rebríčku fmk16. Pripíšte aj skladbu, ktorá by podľa vás nemala chýbať v fmk16. Na štýle naozaj nezáleží.

Lost Kings – You

Členovia: Robert Gainly, Dr. No (Nick Shanholtz)

Žáner: fondling music

Mesto: Los Angeles, CA


Lost Kings je názov dvojčlennej skupiny z amerického Los Angeles. Stratení králi donedávnalost-kings-press-2015-billboard-650 len mixovali (ich tvorbu si môžeš vypočuť zadarmo), ale koncom minulého roka vypustili aj ich prvý vlastný singel s názvom ,,Bad“. Keďže ohlasy boli pozitívne, rozhodli sa pokračovať vo vlastnej tvorbe, prizvali si speváčku Katelyn Tarver a vytvorili hit ,,You“, ktorý ste nám odporučili zaradiť do fmk16. Preto sú aj tohtotýždňovou novinkou číslo jeden. Okrem toho, chalani vyhlásili aj súťaž o najlepšiu prerábku ich skladby.


 

Mária Čírová – Unikát

Členovia: Mária Čírová (autorka, spev, klavír) Zoli Tóth (kapelník, synťáky, produkcia) Maroš Kachút (aranžmány, hlavný producent) Samuel Kovács (gitary) Juraj Adam (basgitara) Stanko Kociov (bicie)

Žáner: Pop, Folk, Jazz, Gospel

Mesto: Trnava


Máriu Čírovú netreba špeciálne predstavovať. Po hitoch ako ,,Namaria-cirova-2016 dosah“, ,,Chýbaš“, či ,,Búrka“, s ktorou súťažila aj v národnom kole Eurovízie prichádza s novým hitom – ,,Unikát“. Spolupracovala na ňom s Mišom Bielym (text) a hudbu zložil gitarista jej kapely Samuel Kovács. „Odkaz Unikátu je veľmi jasný a priamy, každý si tam však môže nájsť svoje. Ja to vidím tak, že my ľudia často bojujeme s prijatím seba samého. V prvom rade by sme si mali vážiť vlastné ja, nevidieť zakaždým len svoje nedostatky. Či už sú fyzické, duchovné, akékoľvek,“ povedala Mária na margo novej skladby. Na záver tohto roka plánuje vydať aj jej štvrtú štúdiovku a skladba Unikát je prvou z nej.


 

Matt Simons – Catch & Release

Členovia: Matt Simons

Žáner: Deep house

Mesto: Brooklyn, NY


1_2._og_0436-editV období, keď vydal svoju prvú skladbu, vystupoval ako hosťovský porotca v Holandskej verzii X-factor-u a dnes už aj vďaka singlu Catch & Release vypredáva kluby nie len v Európe. Na Slovensku sa predstaví už budúcu sobotu (30.4) v jednom z bratislavských klubov. Okrem toho, obsadil prvé miesta v rebríčku Spotify‘s Viral charts v desiatich krajinách a ocitol sa aj v Top 200 iTunes v 28 krajinách, práve so singlom, ktorý je treťou novinkou v rebríčku fmk16. Veríme, že sa mu bude u nás dariť rovnako dobre ako vo svete.


Zdroj: youtube.com, facebook.com, spinninrecords.com, mattsimonsmusic.com

Označené ako