Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!



107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnava začína s obnovou Námestia SNP

Napísal na 11. januára 2023

TRNAVA. Od budúceho týždňa sa v Trnave začne realizácia dlho očakávaného projektu komplexnej obnovy Námestia SNP. Od pondelka 16. januára sa preto výrazne zmení dopravná situácia v centre mesta.

Mesto získalo na tento projekt nenávratný finančný príspevok viac než 1,8 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu IROP 2014 – 2022. Jeho celková hodnota je takmer 2,8 milióna eur. „Podmienkou je dokončenie tejto investície do 31. decembra 2023, preto sa bude projekt namiesto viacerých etáp realizovať naraz v jednej fáze,“ uviedla hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Súčasťou obnovy námestia s parčíkom bude aj oprava historickej technickej pamiatky – mostného prekrytia Trnávky. Ten je v nevyhovujúcom stave a jeho rekonštrukcia je už nevyhnutná. „Námestie SNP sa po skončení prác zmení z nevzhľadného miesta na konci pešej zóny na príjemný, moderný priestor, kde bude radosť tráviť voľný čas. Zároveň sa námestie prepojí s novo zrekonštruovaným Ružovým parkom,“ doplnila Majtánová.

Nová podoba Námestia SNP. Zdroj: Ateliér DV

Rekonštrukcia spôsobí viaceré obmedzenia

Obnova Námestia SNP si vyžiada zmeny dopravnej situácie, ktoré začnú platiť od začiatku stavebných prác, t. j. od pondelka 16. januára:

  •  Rázusova ulica bude obojsmerná, bude však uzavretá pre vozidlá okrem dopravnej obsluhy (pre zásobovanie, rezidentov, majiteľov objektov, nájomcov a pod.). Na jej konci sa bude dať otočiť, nebude sa na nej parkovať.
  • Ulica Andreja Žarnova (v časti od budovy polície) bude jednosmerná s vjazdom z Hospodárskej ulice.
  • Vajanského ulica bude obojsmerná, avšak neprejazdná v smere na Ulicu Dolné Bašty (k City Arene).
  • Ulica Dolné Bašty bude obojsmerná a prístup na ňu, resp. Orolskú bude možný zo svetelnej križovatky na Hlbokej pri City Arene (okolo amfiteátra).
  • Prístup na Halenársku, Dolnopotočnú a Paulínsku bude z križovatky na Hlbokej pri City Arene.
  • Športová ulica zostáva jednosmerná v smere od Paulínskej na Kollárovu.
Dopravný režim v okolí Námestia SNP. Zdroj: Mesto Trnava

 „V okolí Námestia SNP bude počas celej doby výstavby vytvorený koridor pre chodcov. Parkovať sa bude dať na parkovisku pri okresnom úrade, na komunikácii spájajúcej Hospodársku s A. Žarnova (pozdĺž parkoviska pri OÚ), kde budujeme 31 priečnych parkovacích miest, na Vajanského či na Paulínskej ulici,“ doplnila Majtánová.

Vstupy do jednotlivých zón centra mesta. Zdroj: Mesto Trnava

Samospráva prosí obyvateľov o trpezlivosť a rešpektovanie dopravného značenia počas nevyhnutných obmedzení, ktoré si rekonštrukcia Námestia SNP vyžiada, a ďakuje za pochopenie.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa
  1. surpags   On   26. januára 2023 at 22:21

    Multiple doses of furosemide will induce a hypokalemic, hypochloremic metabolic alkalosis, so it is important to monitor serum potassium and chloride concentrations during treatment cialis and priligy There are literally hundreds of molecular and biochemical events that have to happen perfectly in order to have a pregnancy develop

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *