Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnava začína s obnovou Námestia SNP

Napísal na 11. januára 2023

TRNAVA. Od budúceho týždňa sa v Trnave začne realizácia dlho očakávaného projektu komplexnej obnovy Námestia SNP. Od pondelka 16. januára sa preto výrazne zmení dopravná situácia v centre mesta.

Mesto získalo na tento projekt nenávratný finančný príspevok viac než 1,8 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu IROP 2014 – 2022. Jeho celková hodnota je takmer 2,8 milióna eur. „Podmienkou je dokončenie tejto investície do 31. decembra 2023, preto sa bude projekt namiesto viacerých etáp realizovať naraz v jednej fáze,“ uviedla hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Súčasťou obnovy námestia s parčíkom bude aj oprava historickej technickej pamiatky – mostného prekrytia Trnávky. Ten je v nevyhovujúcom stave a jeho rekonštrukcia je už nevyhnutná. „Námestie SNP sa po skončení prác zmení z nevzhľadného miesta na konci pešej zóny na príjemný, moderný priestor, kde bude radosť tráviť voľný čas. Zároveň sa námestie prepojí s novo zrekonštruovaným Ružovým parkom,“ doplnila Majtánová.

Nová podoba Námestia SNP. Zdroj: Ateliér DV

Rekonštrukcia spôsobí viaceré obmedzenia

Obnova Námestia SNP si vyžiada zmeny dopravnej situácie, ktoré začnú platiť od začiatku stavebných prác, t. j. od pondelka 16. januára:

  •  Rázusova ulica bude obojsmerná, bude však uzavretá pre vozidlá okrem dopravnej obsluhy (pre zásobovanie, rezidentov, majiteľov objektov, nájomcov a pod.). Na jej konci sa bude dať otočiť, nebude sa na nej parkovať.
  • Ulica Andreja Žarnova (v časti od budovy polície) bude jednosmerná s vjazdom z Hospodárskej ulice.
  • Vajanského ulica bude obojsmerná, avšak neprejazdná v smere na Ulicu Dolné Bašty (k City Arene).
  • Ulica Dolné Bašty bude obojsmerná a prístup na ňu, resp. Orolskú bude možný zo svetelnej križovatky na Hlbokej pri City Arene (okolo amfiteátra).
  • Prístup na Halenársku, Dolnopotočnú a Paulínsku bude z križovatky na Hlbokej pri City Arene.
  • Športová ulica zostáva jednosmerná v smere od Paulínskej na Kollárovu.
Dopravný režim v okolí Námestia SNP. Zdroj: Mesto Trnava

 „V okolí Námestia SNP bude počas celej doby výstavby vytvorený koridor pre chodcov. Parkovať sa bude dať na parkovisku pri okresnom úrade, na komunikácii spájajúcej Hospodársku s A. Žarnova (pozdĺž parkoviska pri OÚ), kde budujeme 31 priečnych parkovacích miest, na Vajanského či na Paulínskej ulici,“ doplnila Majtánová.

Vstupy do jednotlivých zón centra mesta. Zdroj: Mesto Trnava

Samospráva prosí obyvateľov o trpezlivosť a rešpektovanie dopravného značenia počas nevyhnutných obmedzení, ktoré si rekonštrukcia Námestia SNP vyžiada, a ďakuje za pochopenie.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár