Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

top 7: aplikácie, ktoré vám uľahčia bežný život

Napísal na 24. mája 2024

Žijeme v rýchlej dobe, kedy aj obyčajné dni bývajú hektické. Pripravili sme pre vás aplikácie, ktoré uľahčia bežný život každého používateľa.

Tick-Tick

Aplikácia na organizáciu času a plánovanie je v dnešnej rýchlej dobe skvelým pomocníkom. Tick-tick je zadarmo dostupný a veľmi ľahký na používanie. Naplánovať si tu môžete úlohy na týždne vopred. Organizovať sa dá bežné dni, pracovné povinnosti, či plány s priateľmi a rodinou.

Aplikácia pravidelne posiela upozornenia na nadchádzajúce akcie a povinnosti. Úlohy si môžete zoradiť od najpodstatnejších po tie s najmenšou prioritou. V kalendári viete rýchlo a jednoducho získať prehľad o tom, čo vás kedy čaká. Taktiež máte možnosť spojenia s priateľmi, aby ste už nikdy nezabudli na plánovaný víkend s rodinou, či pracovný pohovor.

Vďaka Tick-Ticku ostanete produktívni celé dni. Ponúka možnosť pridania si poznámok na pracovnú plochu do mobilu, tabletu aj počítača, aby ste vaše plány mali vždy na očiach.

Duolingo

Pre milovníkov cestovania alebo ľudí, ktorí sa radi učia nové veci, odporúčame Duolingo. Táto aplikácia vás jednoducho učí cudzie jazyky podľa vášho výberu. Môžete si vybrať úroveň jazyka, či už ste začiatočník, alebo sa chcete len doučiť na pokročilú úroveň.

Každý deň vám Duolingo môže posielať upozornenia, aby ste na svoju lekciu nezabudli. Môžete si nastaviť aj to, koľko času chcete učeniu venovať. Aplikácia za vás počíta, koľko dní za sebou sa učíte a odmeňuje vás odznakmi a darčekmi.

aplikácie na bežné dni
Maskot aplikácie Duolingo. Zdroj: Instagram/duolingo

Kalorické tabuľky

Správne stravovanie je potrebné pre dobré fungovanie tela. So sledovaním vášho jedla vám pomôžu kalorické tabuľky. Aplikácia je bezplatná a môžete si do nej zapisovať a sledovať svoje kalórie, bielkoviny, sacharidy, tuky a vlákninu.

Každý deň vám príde aj užitočná poznámka, na zlepšenie stravovania, či už ide o ubratie cukru alebo pochvalu za ideálne udržiavanie tukov. V aplikácii nájdete aj recepty na rôzne zdravé jedlá s už vypočítanými živinami. Zapísať si môžete aj vaše vlastné obľúbené recepty a uložiť si ich do inventára.

Waze

Aplikácia, ktorá vám ušetrí čas počas cestovania a upozorní vás na prípadne zdržania, nehody či na policajné hliadky. Waze je jednoduchý na používanie a ponúka množstvo praktických funkcií. Ide o jednoduchý GPS navigačný softvér s prvkami sociálnej siete a digitálnej hry.

Počas vašej cesty posiela posiela hlásenia o nehodách či iných obmedzeniach a v prípade potreby navrhne aj rýchlejšiu alternatívu. Najväčšou výhodou aplikácie je, že informácie nahrávajú samotní používatelia, a tak sú aktuálne.

aplikácie na bežné dni
Vzhľad aplikácie Waze. Zdroj: Instagram/waze

Anglicko-slovenský offline slovník

Angličtina je v dnešnej dobe rozšírená po celom svete a stretávame sa s ňou denne. Na rýchle preloženie neznámych slov vám pomôže offline anglicko-slovenský slovník, ktorý môžete použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Slová si môžete preložiť z jedného do druhého jazyka a slovník vám ponúkne hneď niekoľko synoným k hľadanému výrazu.

Vos

Aplikácia VOS vám pomáha v udržiavaní zdravého psychického pohodlia. Máte možnosť si do nej zapisovať svoje myšlienky či nálady. Aktualizujete v nej počas dňa vaše pocity a dostávate otázky na zamyslenie a pochopenie svojho vnútra.

V aplikácii nájdete aj rôzne dychové cvičenia na zvládanie stresu, úzkosti alebo na podporu spánku. Aplikácia ponúka aj linku prvej pomoci. Denne dostávate aj rôzne úlohy, ktoré pomáhajú udržať vašu produktivitu a dobré nastavenie mysle. VOS sa vás niekoľkokrát do dňa pýta ako sa máte a sleduje tak vaše emócie počas dní.

aplikácie na bežné dni
Vzhľad aplikácie VOS. Zdroj: Instagram/vos.health

Remini

V dnešnej dobe už takmer všetky mobily ponúkajú kvalitný fotoaparát. Množstvo ľudí však má doma ešte analógové fotky na papieri, ktoré si vďaka aplikácii Remini môžu vo výbornej kvalite nahrať do svojho zariadenia. Jednoduchý tutoriál vás za pár sekúnd naučí pracovať s aplikáciou. Remini ponúka aj zlepšenie kvality fotiek, ktoré ste už odfotili na váš mobil. Aplikácia je bezplatná, rýchla a jednoduchá.