Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nový rok, nový domov. Ako na rekonštrukciu, ktorá nezruinuje váš rozpočet?

Napísal na 6. februára 2023

Tento článok je súčasťou spolupráce s Increaseo.

Radi by ste prešli do ďalšieho roka s pocitom novosti nielen v srdci, ale i pri pohľade na svoj byt? Pokiaľ novoročné obdobie naozaj chcete využiť na prerábku, tu sú tipy na rekonštrukciu a to, ako môžete pri nich aspoň trošku ušetriť.

Minimalizmus je cesta

Minimalizmus je trendy. Nielen ako interiérový štýl ale i spôsob života. Základom minimalistického zariadenia je kvalita. Predstavte si izbu s iba nevyhnutnými kusmi nábytku a základnými farebnými odtieňmi v dvoch verziách: najprv s gumenou podlahou a potom s drevenými parketami. Rozdiel je obrovský, pričom líši sa iba jediný prvok. Nešetrite na kvalite – či už ide o financie alebo čas a energiu investovanú do hľadania tých pravých prvkov.

Toto pravidlo neplatí len v izbách, ale v každej časti bytu. Napríklad, vyberte ten správny kuchynský obklad a zbavíte sa náročnej úlohy skombinovať ostatné kusy zariadenia. Ak máte kapacitu investovať aj do dlažby, spravte to tak, aby sa tieto dva prvky k sebe hodili. S tým vám vedia pomôcť aj odborníci z internetového portálu Kachlickovo.sk.

tipy na rekonštrukciu
Pri minimalizme sú aj drobnosti kľúčové. Zdroj: Freepik.com

Zvážte, či to potrebujete

Ak sa niečoho potrebujete zbaviť, pokúste sa spraviť to ekologicky. Našťastie dnes sú bazáre a blšie trhy populárne, či už ide o predaj na mieste alebo online. Veľkou pomocou sú aj aplikácie zamerané na darovanie za odvoz. Rekonštrukcia bytu tak môže byť dobrou príležitosťou aj na dobročinnosť. To, čo pre vás nemá žiadnu hodnotu, pre niekoho môže predstavovať poklad. 

Pred rekonštrukciou si poviete, že sa určite dokážete zbaviť všetkého starého. Táto silná túžba po absolútnej obnove sa však počas práce určite zmierni. Pri niektorých položkách môžete mať dilemu, praktické je teda vykonať inventúru v každej izbe ešte pred začatím rekonštrukcie. Taktiež je rozumné vopred si zabezpečiť odvoz, aby vám nič nebránilo v hladkom priebehu.

Pri tých predmetoch, ktoré vplývajú priamo na vaše zdravie, napríklad matrace, môže byť výmena v určitých časových intervaloch priamo žiaduca. Životnosť závisí od kvality produktu, ako aj správnej údržby. Ak sa rozhodnete pre kúpu novej postele alebo matraca, oplatí sa vybrať model, ktorý je ľahko udržateľný a zdravotne vyhovujúci. Určite navštívte stránku E-matrac.sk, isto tam nájdete nejaké krásne a hlavne pohodlné kúsky do svojho vynoveného príbytku.

tipy na rekonštrukciu
Vyberte si matrac či iný nábytok múdro a tak, aby ste nezaťažili svoj rozpočet. Zdroj: Freepik.com

Všetko nemusí byť hneď

Neponáhľajte sa. To, čo je nevyhnutné, spravte hneď, no zvážte, či si výmenu niektorých vecí v byte nemôžete odložiť na neskôr. Napríklad, bez toalety sa ťažko prežije čo i len jeden deň, ale kúpa nového kuchynského stola môže počkať na „ďalšiu výplatu“.

Začnite s tým, kde je rekonštrukcia nevyhnutná. Paralelne môžete spraviť aj to, čo si vyžaduje rovnaké materiály a pomôcky. Napríklad, ak stena v kuchyni už neznesie ďalšie škvrny, kúpte o trochu viac farby na stenu a vymaľujte celý byt. Väčšie balenia sú skoro vždy výhodnejšie.

tipy na rekonštrukciu
Ak budete vedieť ako, možno sa vám podarí naraz spraviť niekoľko procesov. Zdroj: Freepik.com

Pomôže aj úver

Ideálnym prípadom je to, ak sa vám počas roka podarilo ušetriť toľko peňazí, že všetko zaplatíte naraz. Nie je to ale vždy také jednoduché. Ak musíte minúť zo sporiaceho účtu, urobte to tak, aby tam niečo určite zostalo.

Pokiaľ chcete využiť aj iné, než vlastné finančné zdroje, napríklad spotrebný úver, odporúčame vám poradiť sa s odborníkmi. Ak sa rozhodnete pre osobnú konzultáciu, určite bude užitočné, ak si najprv o tejto téme prečítate niečo na internete. Preverte si však, či ide o dôveryhodný zdroj. Navštívte Financer.sk, tento portál sa zameriava práve na porovnávanie finančných produktov.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár