Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ticketmaster môže žiadať dôkaz o negatívnom teste na COVID-19

Napísal na 20. novembra 2020

Podľa najnovších správ chce portál Ticketmaster takto znova umožniť živé koncerty, na ktorých by mohli byť aj fanúšikovia. Vyvíjajú mobilnú aplikáciu, ktorá by to mala vyriešiť.

Pre tých, ktorí tento portál nikdy nenavštívili, ide o miesto, kde si môžete kúpiť lístok na rôzne svetové akcie. Portál ponúka vstupenky na koncerty, športové podujatia, umenie alebo divadlo.

Spoločnosť Ticketmaster môže od vás pri kúpe vstupenky požadovať negatívny COVID-19 test alebo dôkaz o tom, že ste boli zaočkovaní. Chce to zaviesť ako povinnosť, aby sa nadšenci dobrej hudby, mohli opäť spolu stretávať na rôznych koncertoch.

Ticketmaster chce, aby sa začalo so živým koncertovaním. Môžu od vás pri kúpe vstupeniek požadovať negatívny text. Zdroj: unsplash.com

Podľa farmaceutickej spoločnosti Pfizer je ich nová vakcína na 90 % účinná proti ochoreniu COVID-19. Sú presvedčení, že po zavedení vakcinácie bude opäť možné navštevovať rôzne podujatia, a to už budúci rok.

Mobilná aplikácia bude zobrazovať zdravotný stav účastníkov

Ako informuje časopis Billboard, Ticketmaster chce navrátiť koncerty za pomoci mobilných telefónov. Aplikácia, ktorá sa pre túto problematiku vyvíja, by mala zobrazovať zdravotný stav záujemcu, ktorý sa chce zúčastniť koncertu.

Obsahovala by informácie o tom, či fanúšik podstúpil testovanie na ochorenie COVID-19 a či má negatívny výsledok v časovom rozmedzí od 24 do 72 hodín pred podujatím. Všetko je, samozrejme, v stave riešenia a rozvoja.

Predpokladá sa, že Ticketmaster nebude mať prístup k vašim osobným zdravotným záznamom. Bude mať k dispozícii len informácie o tom, či návštevník, ktorý sa chce zúčastniť koncertu, podstúpil vakcináciu alebo testovanie.

Prezident portálu Ticketmaster Mark Yovich v rozhovore pre Billboard prezradil, že: „Už máme mnoho adeptov, ktorí by mali záujem o poskytnutie pomoci pri presmerovaní údajov, či ide o očkovanie, COVID test alebo aj iné metódy súhlasu, ktoré by mohli byť následne prepojené s digitálnym lístkom, aby všetci, ktorí budú chcieť prísť na koncert, boli overení.

Samozrejme, ak sa niekto nemôže preukázať negatívnym testom na COVID-19, nemôže si dopriať atmosféru koncertu.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár