Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Thirty Seconds to Mars sú späť. Vydali nový singel a tešiť sa môžeme aj na nadchádzajúci album

Napísal na 1. júna 2023

Americká rocková kapela na čele so spevákom a hercom Jaredom Letom sa po piatich rokoch vracia na scénu s veľkou parádou. Skladba Stuck od Thirty Seconds to Mars si hneď získala srdcia mnohých a už na jeseň sa môžeme tešiť aj na nový album.

Thirty Seconds to Mars sú späť spolu s novým singlom a predzvesťou nového albumu. Kapelu tvorí Jared Leto spolu s jeho bratom Shannonom Letom. Spoločne začali v roku 1998 rockovou emo hudbou a postupne sa prikláňali k elektronickej hudbe s popovým nádychom. V podobnom alt-popovom nádychu sa nesie aj ich novinka Stuck, ktorú vydali začiatkom mája.

Thirty Seconds To Mars
Skupinu Thirty Seconds to Mars dnes tvoria Jared a Shannon Leto. Zdroj: Youtube/Thirty Seconds to Mars

Zaseknutý

Stuck od Thirty Seconds to Mars, v preklade zaseknutý, perfektne vyjadruje posolstvo jej textu. Rozpráva príbeh človeka, ktorý sa vrhá do vzťahu, ktorý je vopred odsúdený na zánik. Aj keď si to rozprávač uvedomuje, stále viac sa na ceste z neho zamotáva, a preto aj napriek svojej snahe zostáva zaseknutý na tom istom mieste.

Klip ku skladbe režíroval samotný Jared Leto, ktorého inšpiráciou pri tvorbe bola fotografia. „Moja neuveriteľne kreatívna mamička vštepovala mne aj bratovi od mala lásku k umeniu a fotografii. Video k singlu Stuck je láskyplným listom niektorých z mojich obľúbených fotografov,“ hovorí Jared a spomína mená ako Richard Avedon, Irving Penn alebo Herb Ritts. Samotné hudobné video chceli natočiť ako oslavu umenia, dizajnu, módy a ľudí, ktorí nám tieto veci prinášajú.

Tento rok sa dočkáme aj v poradí už šiesteho albumu od tejto americkej skupiny. Dielo s názvom IT’S THE END OF THE WORLD BUT IT’S A BEAUTIFUL DAY má svoj debut naplánovaný na 15. septembra 2023. Nie sú známe ešte všetky detaily, avšak bratia už predstavili tracklist obsahujúci dokopy 11 piesní. Fanúšikovia sa tiež domnievajú, že by sa mohli v budúcnosti dočkať aj ďalšieho klipu.