Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

The Weeknd do toho išiel po hlave. Vydal kontroverzný videoklip k skladbe Too Late

Napísal na 2. novembra 2020

The Weeknd v skladbe Too Late kritizuje povrchnosť a ľudskú skazenosť prostredníctvom symbolov. Krvavý videoklip má väčší potenciál, ako by sa mohlo zdať.

Skladba síce vyšla v marci tohto roku, no videoklip uzrel svetlo hudobného sveta len nedávno. Odvtedy ho už videlo vyše šesť miliónov ľudí.

V úvode klipu vidíme dve slečny po plastike. Z autorádia počujeme neurčitú melódiu, no veľavravné slová: „..others girls all look the same…“ The Weeknd v piesni Too Late tak podprahovo naráža na fakt, že všetky ženy v LA sa snažia dosiahnuť ideál krásy. Pritom sa však stávajú skoro rovnakými.

Klip tematicky nadväzuje na videoverziu skladby In Your Eyes, prostredníctvom ktorej pochopíme, prečo v Too Late figuruje iba spevákova hlava bez tela. Tento vizuálny počin je definitívne NSFW (pozn. red. not suitable for work), keďže prezentuje zvrátenosť slušného rázu – prevažne fyzickú, no aj mentálnu.

Záber z Too Late Zdroj: YouTube

Na prvý pohľad vás tento videoklip zaručene šokuje alebo prinajmenšom zaskočí. Ak sa tým však nenecháte odradiť, objavíte v ňom hlbší význam, ktorý sa vám The Weeknd snaží sprostredkovať.

Samotný spevák o sebe prezradil, že by sa v budúcnosti chcel stať filmovým tvorcom. Aj keď si svoj videoklip nerežíroval on, vo svete filmu sa určite nestratí.

Zdroj: genius.com, pitchfork.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár