Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

The Weeknd predstavil k Avatarovi nový singel Nothing Is Lost (You Give me Strength)  

Napísal na 22. januára 2023

Americký filmový hit oscarového režiséra Jamesa Camerona, Avatar: The Way of Water, plní kiná po celom svete. Kanadský spevák The Weeknd sa spojil s jeho tvorcami a v spolupráci so Simonom Franglenom a Swedish House Mafia vytvoril song Nothing Is Lost (You Give Me Strenght).

Okrem titulnej skladby tvorí soundtrack k úspešnému pokračovaniu Avatara aj ďalších 21 piesní. Jeho tvorcom je anglický skladateľ klasickej a filmovej hudby Simon Franglen, ktorý sa podieľal na tvorbe filmovej hudby k dielam ako Titanic, Moulin Rouge! či Pád oblohy. Skladby dopĺňajú dych vyrážajúcu akciu a epický rozsah samotnej snímky filmu.

Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Divák môže sledovať príbeh rodiny Sullyovcov a všetky hrozby, ktorým spolu čelia. Avatar: Cesta vody sa stal najvyššie zarábajúcim filmom minulého roka a v celkovom rebríčku je na šiestom mieste.

O spoločnej kolaborácii sa Simon Franglen vyjadril aj na premiére filmu: ,,Pracovať na tejto skladbe s The Weekndom bola úžasná skúsenosť. Je to úžasný umelec. Navzájom sme si posielali materiály a komunikovali sme spolu celkom často. Môžem povedať, že to bola skutočná spolupráca a výsledok určite stojí za to.“

After Hours til Dawn Tour

The Weeknd v súčasnom svete hudby patrí medzi najpopulárnejších interpretov. V minulosti spolupracoval s americkým raperom Kendrickom Lamarom na songu Pray for me k filmu Čierny Panter. Počuť ho môžeme aj na soundtracku inšpirovanom televíznym seriálom Game of Thrones v piesni Power is Power.

Aktuálne je najpočúvanejším interpretom na Spotify s viac ako 95 miliónmi mesačných poslucháčov. Jeho pieseň Blinding Lights je dlhodobo najpočúvanejšou skladbou na tejto streamovacej platforme. Obrovskému úspechu sa tešia jeho posledné albumy After Hours z roku 2020 a minuloročný Dawn FM, po ktorom vyhlásil After Hours til Dawn Tour.

After Hours til Dawn Tour. Zdroj: Twitter/theweeknd

Po úspešnom turné v Severnej Amerike sa The Weeknd toto leto predstaví aj v Európe. Vystúpi so svojimi najpopulárnejšími skladbami ako I Feel It Coming, Call Out My Name alebo Starboy. Večer zakončí spomínaným hitom Blinding Lights. Okrem Francúzska, Nemecka či Švédska sa objaví aj v susednom Česku. Fanúšikovia na naňho môžu tešiť 6. augusta v Prahe, kde na letisku Letňany prevedie veľkolepú show.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár