Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

AMC prináša nový seriál zo sveta zombie apokalypsy – The Walking Dead: Daryl Dixon

Napísal na 24. októbra 2023

The Walking Dead univerzum sa od skončenia hlavného seriálu rozrastá o ďalší spin-off. Tentokrát sa zameriava na jednu z hlavných postáv – Daryla Dixona. Čo môžete od seriálu očakávať?

Daryl Dixon je jedinečná postava zo seriálu The Walking Dead, ktorého stvárňuje herec Norman Reedus už viac ako desať rokov. Daryl sa prvýkrát objavil v tretej epizóde prvej série z roku 2010. Odvtedy prirástol fanúšikom k srdcu a mnohí z nich ho považujú za ich najobľúbenejšiu postavu zo série.

Prvýkrát v Európe

The Walking Dead: Daryl Dixon je v poradí už šiesty spin-off a spomedzi všetkých seriálov z tohto univerza je najlepšie hodnoteným. Prvá sezóna obsahuje šesť epizód a hoci vyšla nedávno, druhá už dostala svoj trailer s podtitulom The Book of Carol. V nej sa do príbehu vráti Carol Peletier, v podaní Mellisy McBride, z pôvodnej série The Walking Dead. Carol spolu s Darylom patria medzi jediných preživších z prvej sezóny.

Seriál sa ako prvý odohráva v Európe. Daryl sa z neznámeho dôvodu objavuje na brehu Francúzska, kde sa príbeh jeho spin-offu začína. Dôvodom jeho príchodu do novej krajiny je pátranie po svojom dávno stratenom priateľovi Rickovi. Ako sa však dostal na pláž európskeho kontinentu spočiatku nie je jasné. Post-apokalyptické scenérie francúzskeho vidieku ale prinášajú do série úplne nový nádych.

Chodiace mŕtvoly v novom seriály taktiež prinášajú niečo nové. Tvorcovia do pokračovania prinášajú nové varianty „zombíkov“. Ako spomenuli v poslednej sezóne The Walking Dead: „chodci sa vyvíjajú“. Naďalej však ostávajú najviac nebezpeční v tomto svete práve preživší ľudia.

Koniec bol novým začiatok

Pôvodný seriál svoju cestu zakončil jedenástou sezónou v roku 2022. Na jeho konci tvorcovia oznámili, že chystajú hneď niekoľko nových projektov. Jednotlivé postavy teda rozdelili do viacerých televíznych sérií. Svoj spin-off dostali aj postavy Maggie a Negan, ktoré sa objavia v seriály The Walking Dead: Dead City.

the walking dead daryl dixon
Carol a Daryl ako symbolická dvojka v seriály The Walking Dead. Zdroj: vanityfair.com

Ďalším očakávaným seriálom z tohto univerza bude The Walking Dead: The Ones Who Live. V ňom sa na televízne obrazovky vráti bývalý protagonista Rick Grimes spolu s Michonne. Premiéru očakávame vo februári roku 2024.