Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Miniséria The Queen’s Gambit od Netflixu sa stala hitom mesiaca november

Napísal na 29. novembra 2020

Miniséria The Queen’s Gambit sa dostala na prvú priečku v sledovanosti už týždeň po premiére.

The Queen’s Gambit je americká dráma, ktorá mala premiéru 23. októbra 2020. Okúzlila väčšinu sledovateľov Netflixu na Slovensku, ale aj v zahraničí. Sfilmovaniu príbehu, podľa knižnej predlohy Waltera Tevisa, sa ujala dvojica Scott Frank a Allan Scott.

Podľa štatistiky od Netflixu sa miniséria stala najúspešnejšou na celej streamovacej službe. Potvrdili, že počas prvých 28 dní od premiéry si tento seriál pustilo cez 62 miliónov aktívnych sledovateľov.

Miniséria má sedem hodinových častí. Autentické prevedenie doby a očarujúca kinematografia dopomohli k rýchlemu nárastu popularity medzi rôznymi skupinami divákov.

Zdroj: youtube.com

V hlavnej úlohe sme mohli vidieť jedinečnú Anyu Taylor Joy, ktorá si zaslúžila nejednu pochvalu za stvárnenie mladej Beth Harmon. „Magnetický výkon Anyy Taylor-Joy, neuveriteľne dobové detaily a emočne inteligentné písanie. Je to jednoducho výhra,“ nešetril chválou kritik stránky Rotten Tomatoes, Stephen Wang.

Medzi ďalšie obľúbené postavy patria napríklad Mr. Shaibel (Bill Camp), Jolene (Moses Ingram), Benny Watts (Thomas Brodie-Sangster) alebo Harry Beltik (Harry Melling).

Zdroj: netflix.com

Príbeh siroty Beth zaujal rovnako mladších aj starších divákov

Kto by čakal, že šachový príbeh, ktorý zobrazuje prípravy na turnaje a študovanie kníh o hre, zaujme každého, kto zablúdil do týchto končím Netflixu.

Príbeh mladej Beth začína tragickou autonehodou, po ktorej ju umiestnia do sirotinca. Práve tu objavuje svoju vášeň k šachu vďaka školníkovi. Ten v nej vidí potenciál a práve jeho pomoc odštartuje jej úspešnú kariéru. Mladá ryšavka je vo svete považovaná za skutočný zázrak. Tvrdohlavá Beth však čelí problémom vo svete šachu aj v osobnom živote, v ktorom dominujú muži.

Zdroj: netflix.com

Svet šachu už dlho túži po skutočnej Beth Harmon

Podľa Davida Lladu, vedúceho marketingu pre Medzinárodnú šachovú federáciu, ženy tvoria asi 16 % hráčov elitného šachu. Toto sa podľa neho federácia snaží napraviť. „Šachový svet túži po svojej skutočnej Beth Harmon!“ povedal Llada pre Insider.

Záujem žien o šach vzrástol,“ uviedol Watson. „Pravdepodobne sme mali za posledných pár týždňov viac otázok od žien, ako za posledných päť rokov, čo je geniálne,“ uviedol. „To je úžasný efekt seriálu The Queen’s Gambit, pretože o šach bol doteraz historicky malý záujem,“ uzatvára.

Zdroj: en.chess.base.com, insider.com, youtube.com, netflix.com

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár