Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ste fanúšik Star Wars? The Mandalorian je späť

Napísal na 20. apríla 2023

Po viac ako dvoch rokoch sme sa dočkali novej sezóny seriálu The Mandalorian. Môžeme sa tešiť na osem nových epizód. Viete kto je tvorcom seriálu?

The Mandalorian je televízny seriál od Disney+, ktorý patrí do univerza Star Wars. Dej sa odohráva päť rokov po udalostiach filmu Star Wars: Návrat Jediho. Ako protagonistu Dina Djarina/The Mandaloriana obsadili známeho herca Pedra Pascala, ktorý pred nedávnom stvárnil aj hlavnú rolu v seriáli The Last of Us od HBO. V seriáli The Mandalorian sa však jeho tvár skrýva pod symbolickou prilbou.

Din Djarin a jeho malý spoločník Grogu. Zdroj: Lucasfilm

Najnovšia sezóna, tretia v poradí, odštartovala na Disney+ prvého marca 17. kapitolou príbehu o Mandalorianovi. Posledná, ôsma epizóda bola odvysielaná 19. apríla. V tejto sezóne sa dozviete viac o posvätnom kréde, ktorým sa klan Mandalorianov riadi. Dej zo série Star Wars bude obohatený o príbeh z pohľadu bývalých členov Impéria po porážke Rebelmi. Môžete vidieť vynechané miesta zo sveta Hviezdnych vojen z čias vlády The New Republic, teda z doby pred filmom Star Wars: Episode VII – The Force Awakens.

Tvorca seriálu je Happy Hogan

Seriál vytvoril známi producent menom Jon Favreau. Ak máte pocit, že ste o ňom nepočuli, určite nie ste jediní. Viacerí ho poznáme práve ako herca z filmov pod značkou Marvel. Konkrétnejšie zo série filmov Iron Man alebo Spider-Man. Stvárnil známu postavu ako Happy Hogan, priateľa Tonyho Starka a hlavu ochranky Stark Industries.

Jon je vo filmovom priemysle veľká osobnosť. Začínal ako každý herec menšími rolami. Dnes už je ale ostrieľaný režisér, producent a scenárista. V roku 2009 vyhral cenu Best Director za film Iron Man.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár