Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Naplnila seriálová adaptácia The Last of Us očakávania fanúšikov?

Napísal na 15. marca 2023

HBO nám prinieslo seriálové spracovanie legendárnej videohry The Last of Us. Obsahovo sa im podarilo spracovať jej príbeh do deviatich dielov. Dokázali si herci získať priazeň fanúšikov originálnej hry?

The Last of Us je post-apokalyptická videohra z roku 2013, od vydavateľstva Naughty Dog, ktoré je známe tiež svojou známou sériou hier Uncharted. V tom roku bola hra k dispozícii na platforme Playstation 3, a získala niekoľko desiatok ocenení. O rok neskôr dostala novšiu verziu Remastered, pre vtedy novú generáciu Playstation 4. Na konci roku 2022 bola vydaná hra The Last of Us Part 1, ktorá dostala nové grafické spracovanie pre momentálne novú generáciu Playstation 5.

Joel a Ellie. Zdroj: wallpapers.com

Titul nestráca svoju dobrú povesť ani po desiatich rokoch od jeho vydania. Za jeho nezabudnuteľným príbehom stojí Neil Druckmann, ktorý sa podieľal aj na seriálovej adaptácii od HBO. Za symbolickým soundtrackom z hry, ktorý je zároveň použitý na televíznych obrazovkách, stojí argentínsky hudobník Gustavo Santaolalla.

Dej zobrazuje svet 20 rokov po vypuknutí pandémie, ktorú má na svedomí parazitická huba cordyceps. Aj keď táto rastlina mení ľudí na agresívne a krvilačné monštrá, nejedná sa iba o ďalší „zombie seriál“. Joel Miller sa stal pašerákom v karanténnej zóne Bostonu, kde sa všetko zmení, keď dostane za úlohu dostať odtiaľ neobyčajnú zásielku.

Známe tváre

Do seriálu boli obsadení známi herci ako Pedro Pascal ako Joel Miller a Bella Ramsey ako Ellie Williams, ktorých môžete poznať z ďalšieho slávneho seriálu Game of Thrones. Fanúšikovia videohry boli najprv znepokojení z obsadenia Belly Ramsey na rolu hlavnej a kľúčovej postavy Ellie, pre jej nepodobnosť s originálnym modelom charakteru. Bella však povahu postavy zahrala v seriáli veľmi dobre, čo znížilo ich pochybnosti o výbere herečky. V seriáli si zahrali aj dabéri postáv z pôvodnej hry, ako vedľajšie postavy.

Pedro Pascal a Bella Ramsay na premiére „The Last of Us“ v Los Angeles. Zdroj: forbes.com

The Last of US pre HBO vytvorili Craig Mazin a Neil Druckmann. Prvá epizóda odštartovala 15. januára 2023. V ten deň ju videlo viac ako 4,7 miliónov divákov, čo dostalo premiéru na druhú najsledovanejšiu snímku na HBO od roku 2010. Do marca videlo prvé epizódy skoro 30 miliónov divákov. Tvorcovia sa rozhodli nepoľaviť a chystajú pre nás druhú sezónu.

Gameplay hry má niečo cez 15 hodín. Ako ho dokázali vložiť do deviatich epizód? Aby mal seriál originálny nádych, potrebovali urobiť dôležité zmeny v príbehu. Samozrejme museli tiež odrezať niekoľko hodín akcie, a plazenia sa popri nepriateľoch. Niektorým postavám zmenili etnickú príslušnosť, a niektorým zase rozšírili ich príbeh. Aj napriek týmto zmenám zostáva hlavný dej rovnaký.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár