Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

SuperM „joppujú“ na svetový hudobný trh

Napísal na 8. októbra 2019

SuperM je novým zlepencom najvplyvnejších členov chlapčenských skupín pod SM Entertainment. 7-členná skupina v zložení Taeyong, Ten, Lucas, Mark, Taemin, Baekhyun a Kai pod týmto novým menom debutovali uplynulý piatok s titulnou skladbou ‚Jopping‘.

SuperM sú „super-skupinou“, ktorá vznikla v spolupráci s americkým vydavateľstvom Capitol Records. Táto kolaborácia je plánom SM Entertainmentu a Capitolu presadiť nové zoskupenie na americkom a svetovom trhu. Tomuto zámeru bol prispôsobený aj text pesničky, keďže pozostáva hlavne z anglických slov, aj keď ide o kórejskú skupinu.

‚Jopping‘ je slovo, ktoré neexistuje ani v angličtine, ani v kórejčine. Vzniklo spojením slov popping a jumping, čím chcú rozbiť pomyslenú jazykovú bariéru. Produkcie pesničky sa chopilo britské housové duo LDN Noise a Yoo Young-jin.

Raketový vzostup

Debut SuperM bol viac než úspešný, čoho dôkazom je aj to, že v deň vydania titulnej skladby boli trendom číslo 1 na Twitteri s viac než 1 miliónom príspevkov. Počty neklamú ani na YouTube, kde si na videoklip k spomínanej skladbe za 4 dni kliklo takmer 18 miliónov ľudí.

Útok na americké médiá skupina plánuje s turné a televíznym výstupom. Vo svojej relácii ich privíta 9. októbra Ellen DeGeneres, čo bude zároveň pre skupinu televízna premiéra. Koncertné turné pod názvom ‚We Are the Future Live‘ je naplánované od novembra tohto roka až do februára 2020. Počas pripravovanej koncertnej šnúry navštívia 8 severoamerických štátov.

Či už si o tejto skupine a ich debute počul, alebo nie, vypočuj si ‚Jopping‘, stojí za to!Zdroj: Billboard, Instagram


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár