Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Štyria Rumuni – 2. časť

Napísal na 7. marca 2015

Milujeme rádio Aetter, milujeme Martina Jakubca!!!

/Slávka/

Od nášho príchodu do Sibiu sa snažím zapisovať hlavne vtipné historky, prostredníctvom ktorých vám chceme priblížiť atmosféru tu v cudzine. Moje pripravené postrehy však musíme presunúť na iný deň, pretože to, čo sa stalo vo štvrtok večer, si zaslúži osobitný príspevok.

Len 4. marca oslávilo naše školské rádio Aetter svoje štvrté narodeniny. So smútkom v srdci sme spomínali na všetkých kamarátov v Trnave, s ktorými pri tejto príležitosti nemôžeme byť. To, že urobili kus poctivej práce, je do oči bijúce. Ale štvrtkový večer s mediálnym žralokom, dvojnásobným doktorom filozofie Martinom Jakubcom zaklincoval všetko, čo som kedy počula.

Neváhali sme a prijali sme výzvu na otázku pre našu hviezdu. Duchaprítomná Radka ho hneď poprosila, či by nás tu v Rumunsku nepotešil svojou tvorbou naživo. A Martin, ako doktor filozofie (titul získal na našej fakulte), sa nechal presvedčiť. Ani si neviete predstaviť, ako sme sa tu tešili. Toľko sme sa nenasmiali, ani nepamätám.

Pohotový moderátor Maťo Vanko hneď naštartoval youtube a už to šlo. Keď pán Jakubec počul, že ho chcú počuť doktorandi, vycítil v nás kolegov. Spýtal sa moderátora, či sme rigo, tomuto slangu sme my vedci hneď porozumeli. (Teda či máme rigorózne skúšky. A len pre info, my nie sme rigo, my sme dizertační.) Aj keď si myslel, že sme tu samí chlapci, zaspieval! Z plných pľúc! Len pre nás! Na oplátku sme mu poslali krásnu fotku s logom FMK.

A skôr ako si pozriete krátke video, na ktorom  budete počuť ako to celé znelo a ako to u nás vyzeralo, musím pochváliť Maťa Vanka. Jeho vtipné a pohotové komentáre nemali chybu. V kŕči na zemi sme prežívali tento jedinečný okamih.

Ďakujeme Aetter, Ďakujeme Martin Jakubec! Ľúbime vás!!!!

Martina Jakubca počúvam jak ovca

/Radka/

Martin. Martin Jakubec. To je meno, ktoré sa zapíše do análov rumunských ulíc, keďže sme ho vypekali na plné pecky z našej kutice. Balkánske rytmy nás rozhýbali, jeho prejav v nás  vyvolal hlboké pocity. Taký geniálny človek snáď ešte ani po tejto zemi nechodil. Je to človek, ktorého nemožno ľúbiť a už vôbec nie tak, ako on ľúbi seba.

Je to prvý pozitívny deň v tejto zemi zasľúbenej diablovi. A sme radi, že sme ho mohli prežiť s hrdelným Martinovým spevom z éteru rádia Aetter. Vždy má inú povahu a nám ukázal konečne tú pravú. Vraj vyhral zlaté klince, no možno to boli tie, čo nám za tento večer pribil do rakvy.

Niekedy aj super deň môže mať ešte lepší záver, že jo, Martin? 😀


Pokračovať v čítaní

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com