Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Stredoškoláci môžu jazdiť na Žltom bajku

Napísal na 21. októbra 2022

TRNAVA. Cyklomobilitu v Trnave významne podporí ďalší projekt, tentoraz zameraný špeciálne na stredoškolákov. Mesto si pre nich pripravilo 150 mestských bicyklov s charakteristickými žltými prvkami, ktoré dali projektu aj meno. Žltý bajk je spôsob, ako môžu študenti stredných škôl získať praktický, štýlový a cenovo dostupný dopravný prostriedok. Spolu s ním dostanú kvalitný bezpečnostný zámok, aby sa oň nemuseli obávať. Na tento školský rok si môžu takýto bicykel prenajať od mesta za symbolickú sumu 20 eur.

V prípade záujmu sa stačí zaregistrovať cez registračný formulár na webstránke bajkujvmeste.trnava.sk. Budúci nájomcovia dostanú zmluvu, za študentov mladších než 18 rokov ju podpíšu ich zákonní zástupcovia.

Žltý bajk, ktorý môžu študenti využívať. Zdroj: Tlačová správa.

Po absolvovaní krátkeho vzdelávacieho kurzu zameraného predovšetkým na bezpečnosť a správanie v rôznych situáciách v cestnej premávke dostanú svoj Žltý bajk do prenájmu. Používať ho môžu nielen na cestu do školy, ale kdekoľvek a kedykoľvek podľa potreby. Ako keby mali vlastný bicykel, len oveľa lacnejšie a bez starostí. Mesto Trnava sa postará aj o prípadné závažnejšie opravy.

„Pilotnú fázu projektu sme odštartovali na trnavských stredných školách. Záujem je veľký a teší nás, že nielen medzi študentami, ale aj pedagógmi. Keď sa projekt osvedčí, radi by sme s podobnou ponukou oslovili aj širšiu verejnosť,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Žltý bajk dopĺňa rodinu cykloprojektov v meste. Spolu s elektrobicyklami Trnavského bikesharingu, cargo elektrobicyklami v rámci projektu Trnavská rodina na kolesách, špeciálnej rikši pre seniorov pod hlavičkou Na bicykli v každom veku je ďalším zo spôsobov, ako trnavská samospráva podporuje rozvoj nemotorovej dopravy v meste a sprístupňuje alternatívnu prepravu pre čo najväčší okruh ľudí. Aktivity tohto druhu idú ruka v ruke s budovaním infraštruktúry vrátane celomestskej siete cyklotrás.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár