Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Still love you je nový hit Alana Murina, ktorý nedostanete z hlavy

Napísal na 6. marca 2024

Alan Murin vydáva svoj prvý medzinárodný song Still Love You. Spolupracoval na ňom so speváčkou IOVA a producentom Serbanom Cazanom, za ktorými cestoval až do ďalekého Rumunska.

Talentovaný hudobník Alan Murin je nielen spevák, ale aj skladateľ a producent. Tento 25-ročný Slovák sa hudbe venuje od pätnástich rokov a vyštudoval školu Point Black Music School v Londýne. Má na konte produkciu v Londýne, Amerike, Českej republike aj Rumunsku, a jeho skladby sa často dostávajú na vysoké priečky hudobných rebríčkov.

Still Love You Alan Murin
Vystúpil aj na festivale Uprising v roku 2022. Zdroj: uprising.sk

Všetky jeho skúsenosti zo sveta vložil do svojho vlastného štúdia s názvom Trueself Records. To funguje od roku 2019 a je odrazom jeho osobitej autenticity a kreatívnej slobody. Samotný názov odráža myšlienku byť čo najviac sám sebou, a to v hudbe, ale aj v osobnom živote. Podľa ich slov nejde len o produkciu hudby, ale aj o vytváranie príbehov, ktoré sú zrkadlom duše zakladateľov a ich priaznivcov.

Kolegovia z tvorby singlu Still Love You

Nový rozchodový song Still Love You Alan naspieval s rumunskou speváčkou IOVA. Hudobný talent IOVA zdedila po svojich starých rodičoch a začala ho rozvíjať už v jedenástich rokoch. Ako mladá sólová umelkyňa vie hrať na gitare a klavíri, a stihla si založiť aj vlastnú rockovú kapelu.

IOVA
Ďalším z jej vydarených skladieb je pieseň Monster z roku 2021. Zdroj. futureechos.se

Jej hudobná kariéra sa však rozbehla až v roku 2015 po tom, čo poslala svoje demo nahrávky do štúdia HaHaHa Production. Prvý oficiálny song Be Like Water vydala v roku 2018. Medzi jej najúspešnejšie skladby patrí spolupráca s DJ Savom na piesni Magical Place, ktorej oficiálny remix má takmer 15 miliónov prehratí na platforme Spotify.

Jedným z producentom hudobného domu HaHaHa Production je Serban Cazan, ktorý celej skladbe Still Love You dodal ten pravý šmrnc. „Môj hudobný príbeh sa začal, keď mi otec dal dokonalý darček, klavír. Postupne sa moja vášeň pre hudbu vyvíjala a teraz produkujem hudbu s poprednými rumunskými a medzinárodnými umelcami,“ hovorí producent o svojich hudobných začiatkoch.

Serban Cazan
Serban Cazan má viac ako 11 ročnú skúsenosť v produkcii hudby Zdroj: mediaflux.ro

Počas jeho kariéry spolupracoval s umelcami ako Rita Ora, Rag ‚N‘ Bone Man, Tom Walker, Annie-Marie a mnoho ďalších. Medzi najnovšie skladby, ktoré vyprodukoval, okrem spomínanej Still Love You, patrí napríklad pieseň Culoarea ta, ktorej spevák je samotný zakladateľ HaHaHa Production, umelec prezývaný Smiley.

Tvorba medzinárodného hitu

Základy novinky Still Love You položil Alan Murin približne takmer pred dvoma rokmi, krátko po príchode z Ameriky. Skladba sa nakoniec dočkala svojej pozornosti a vydali ju na konci februára tohto roku. O spolupráci so Serbanom Alan chválou určite nešetril: „Na Serbanovi sa mi páčilo, že má jednu špecifickú vlastnosť. Vie z umelca vytiahnuť to najlepšie a vďaka tomu dokáže vykresať ten pomyselný diamant zo suroviny, ktorá mu prikráčala do štúdia, a nesnaží sa tam dávať svoje veci.

So speváčkou IOVA sa Alan zoznámil až v Bukurešti. Od prvého momentu sa umelci zhodli na nápade pretaviť smútok z rozpadu vlastných silných partnerských vzťahov do piesne Still Love You. V nej otvárajú skryté rany, a priznávajú hĺbku svojej lásky a sklamania z nej. Hoci pri takejto téme je očakávaná klasická pomalá rozchodová pieseň na vyplakanie, pri počúvaní tejto novinky sa vám bude chcieť skôr tancovať.

Svoj príbeh má aj samotný videoklip. Hoci už pred časom existovala verzia videoklipu, ktorá bola doteraz najdrahšia v produkcii pre Alana Murina, svetlo sveta neuzrie. Skladbu Still Love You sprevádza videoklip z dielne Anze Scrubeho, známeho vďaka choreografiám a stage dizajnu pre Chrisa Browna.

Still Love You Alan Murin
Alan Murin, Serban Cazan a IOVA počas produkcie piesne Still Love You v Bukurešti. Zdroj: Tlačová správa

„Moju časť sme nakrúcali počas výletu v Los Angeles. Sú tam zábery plné slnečného svetla, ulíc a pobrežia. Druhú, Iovinu časť sme pre zmenu natáčali v zimných, horských pohľadoch v Ljubljane v Slovinsku,“ prezradil Alan Murin. Umelci spoločne vedú poslucháča cestou prebdených nocí a nenaplnených predstáv. Toto hudobné trio opísalo ich spoluprácu ako neuveriteľnú, spontánnu a výnimočnú. Ako dodal Alan Murin: „Neviem sa dočkať, keď budeme robiť aj na ďalších veciach spolu.“

Zdroj: Tlačová správa