Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zahraničné celebrity a ich kozmetické značky. Pozreli sme sa na rozdiely

Napísal na 26. januára 2021

Súčasťou slávy je aj možnosť investície podľa vlastného výberu. Viacero ženských celebrít sa rozhodlo pre tvorbu novej kozmetickej značky.

Jennifer Lopez – JLo Beauty

Hneď potom, ako americká speváčka vydala svoju kozmetiku,  boli niektoré produkty už vypredané. Nebolo to žiadnym prekvapením, pretože speváčka sa môže chváliť hebkou a mlado vyzerajúcou pleťou aj po päťdesiatke. JLo sa zamerala najmä na starostlivosť o pleť. Jej paleta produktov ponúka masky, hydratačné krémy, séra a pleťové oleje. Väčšina z nich je na báze olivového oleja alebo iných prírodných zložiek.

Tieto krémy neobsahujú parabény ani škodlivé látky. Jennifer potvrdila, že jej značka je cruelty-free a zatiaľ je aj vegánska. JLo Beauty neobsahuje chemické parfumy, iba výťažky z rastlín. Najväčšou výhodou je, že takmer každý jej výrobok má ochranu pred UV Žiarením SPF 30+. Za nevýhodu môžeme považovať užší výber produktov, ale speváčka prezradila, že chce, aby sa jej značka rozrástla.

Cena produktov sa pohybuje od 38 do 137 dolárov. Doprava sa zatiaľ vzťahuje len na Spojené štáty a balenie je z recyklovaného materiálu.

Starostlivosť o pleť
Speváčka zladila všetky produkty do zlatej farby. Zdroj: Allure

Millie Bobby Brown – Florence

Herečka pochádzajúca z Anglicka si tiež našla obľubu vo svete skrášľovania. Florence ponúka širokú škálu farebných produktov najmä pre mladšie generácie. Millie pridala do svojej značky aj make-up. Všetka kozmetika je bez parabénov, parfumov, cruelty-free a vegánska. Naviac je určená pre všetky typy pleti, takže si tam každý nájde to svoje. Pri kúpe tejto značky sa časť zo sumy posunie do Olivia Hope Foundation, ktorú tiež založila Millie na počesť svojej zosnulej kamarátky. Peniaze darované do nadácie poputujú k ľuďom trpiacim leukémiou.

Florence je cenovo dostupnejšia. Starostlivosť o pleť sa pohybuje od 4 do 90 dolárov a make-up od 12 do 66 dolárov. Výhodou je aj ponuka rôznych tašiek, setov a aplikátorov v dobrej cene. Kozmetika Florence odosiela produkty celosvetovo, za poštovné na Slovensko je to osem dolárov.

Starostlivosť o pleť
Millie zabezpečila aj pekný a svieži vzhľad obalov. Zdroj: Florencebymills

Drew Barrymore – Flower by Drew

Drew Barrymore sa dlho pohrávala s nápadom založiť si svoju vlastnú značku, nakoniec sa jej to podarilo. V jej obchode môžeme nájsť najmä make-up a aplikátory. Herečka sa zamerala skôr na skrášľovacie prostriedky než na starostlivosť o pleť. Tak, ako aj predošlé značky, Flower by Drew nie je testovaná na zvieratách a je bez chemikálií.

Nie všetky produkty od tejto značky sú vegánske, ale v internetovom obchode sú ľahko dostupné a rozpoznateľné. Zo všetkých značiek je táto cenovo najdostupnejšia. Flower by Drew ponúka korektory a make-up pre všetky farby pleti.

Cena sa pohybuje od 9 do 16 dolárov. Štetce, ktoré sa vyrábajú v Číne, ale ich kvalitu garantuje samotná herečka, sa pohybujú od 9 do 14 dolárov. Najväčšou výhodou je teda kombinácia ceny a kvality produktu. Herečka kvôli koronavírusu pozastavila objednávanie z iných krajín.

Flower by Drew sa ostáva v naturálnych, zemitých odtieňoch. Zdroj: Flowerbeauty

Kylie Jenner – Kylie

Kontroverzná celebrita z najslávnejšej rodiny v Amerike si touto značkou už prežila svoje. Na základe kvality je Kylie Cosmetics na rozhraní medzi nenávidenou a milovanou. Mnoho ľudí, ktorí ju vyskúšali, vrátane kozmetického guru Gefreeho Stara, bolo nespokojných s kvalitou tejto značky. Nehovoriac o tom, že Kylie Cosmetics je v porovnaní s ostatnými naplnená chémiou a je testovaná na zvieratách. Naviac sa produkty, s ktorými nie ste spokojní nedajú vrátiť.

Značka si napriek tomu získala tisíce fanúšikov a pravidelných zákazníkov. Mladá celebrita investovala najskôr do make-upu, neskôr aj do starostlivosti o pleť a tiež aplikátorov, tašiek a doplnkov. Cenové rozpätie pri starostlivosti o pleť je medzi 11 až 225 dolárov a make-up medzi 9 až 375 dolárov. Za poštovné na Slovensko zaplatíte až 15 dolárov.

Kylie bola kritizovaná najmä za kvalitu svojich rúžov na pery. Zdroj: KylieCosmetics

Rihanna – FentyBeauty

Speváčka pochádzajúca z Barbadosu našla svoju vášeň práve vo vyrábaní make-upu. FentyBeauty sa preslávilo hneď po spustení. Najznámejším produktom je červený tekutý rúž, ktorý sa vraj hodí každému. Speváčka si potrpí na kvalitu a možnosti výberu, preto do svojej značky zahrnula všetky farby pleti, vyrobila rôzne kombinácie kontúr a korektorov tak, aby si každý mohol vybrať. Značku netestujú na zvieratách, avšak časť kozmetiky obsahuje zvieracie produkty, ako napríklad včelí vosk alebo med. Navyše FentyBeauty pripravuje balíčky z recyklovateľných materiálov.

Časť sumy z nákupu produktov ide na podporu vzdelávania žien v Malawi. Ceny sú pomerne vysoké, od 25 do 100 dolárov, Objednáte si ich do ktorejkoľvek časti sveta, poštovné na Slovensko je 10 dolárov.

Všetky obaly sú znovu použiteľné a dajú sa dopĺňať za zníženú cenu. Zdroj: FentyBeauty

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár