Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Staň sa súčasťou globálnej komunity. Vytvor za víkend hru spoločne so stovkami vývojárov z celého sveta

Napísal na 26. januára 2023

TRNAVA. Podujatie Global Game Jam bude mať na Slovensku zastúpenie aj tento rok v Trnave.

Game Jam je koncept, keď tímy alebo jednotlivci počas krátkeho času, zvyčajne 48 hodín, vytvoria novú digitálnu hru na vopred zvolenú tému. V časovom strese vznikajú tie najlepšie nápady, ale často vyhráva najefektívnejšia tímová práca. Niekedy zamieša karty aj kreativita pri spracovaní témy.

Od 30. januára do 5. februára sa amatéri, ale aj profesionáli môžu zapojiť do Global Game Jamu. Myšlienka prepojiť vývojárov z celej planéty a zjednotiť ich počas jedného týždňa v roku síce vznikla v Kalifornii, ale súťaží sa po celom svete, od Austrálie, cez Ameriku a Áziu až po Afriku. Výnimkou nie je už šiesty rok ani Slovensko. U nás sa už tradične Global Game Jam už tradične odohráva v Trnave, v priestoroch Univerzity sv. Cyrila a Metoda.

Pred tým, než sa účastníci pustia do práce, môžu sa zapojiť do užitočných onlinových workshopov so slovenskými vývojármi. Tie rozšíria obzory v tvorbe zvuku, grafiky i kódu v digitálnych hrách.

Program tohtoročného Global Game Jamu. Zdroj: facebook.com/Godot

Od piatku do nedele už nasleduje tvrdá práca a menej spánku než je zvykom. Niekoľko desiatok účastníkov rozdelených do tímov sa na 48 hodín posadí za počítače, aby vymysleli a vytvorili funkčný prototyp videohry. Počas víkendu budú musieť pravidelne prezentovať čiastkové výsledky svojej práce. “Hry, ktoré vznikli z nadšenia a bez rozpočtu, napríklad aj na game jame, často dokážu chytiť za srdce a občas aj komerčne preraziť, alebo posunúť ich autorov k zaujímavým ponukám,” vysvetľuje organizátor Michal Kabát.

Základné informácie: 

Pondelok 30.1. – Online vyhlásenie témy, tvorba tímov a brainstorming 

Utorok 31.1. – 2.2. – Online workshopy 

Piatok – nedeľa 3.2. – 5.2. – Game Jam v priestoroch Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave

Všetky informácie nájdete TU.

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom formulára TU.

Global Game Jam organizuje Kreatívne centrum Skladová v spolupráci s OZ Godot a FMK UCM v Trnave.

Zdroj: Tlačová správa

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár