Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Čo k rannej kávičke? Toto sú spravodajské podcasty, ktoré by ste mali poznať

Napísal na 21. novembra 2020

Spravodajské podcasty sa stávajú hlavným zdrojom informácií pre čoraz viac ľudí. V tomto článku predstavíme tie najlepšie z nich.

Čoraz viac sa medzi populárnymi médiami dostávajú do popredia spravodajské podcasty a niet sa čomu čudovať. Denne nám poskytujú poriadnu dávku informácií a reflektujú tie najaktuálnejšie témy. Za ich najväčší rozmach bezpochyby vďačíme stremovacím službám, ako napríklad Spotify, Apple Music alebo Google Podcasts. Dnes sa preto pozrieme na päť z nich, ktoré si zaslúžia Vašu pozornosť.

The Daily

Podcast amerického denníka The New York Times by nemal chýbať na zozname každého, kto sa zaujíma nielen o dianie v USA. Ide o rozhovory zamerané na najaktuálnejšie témy. Podcast vychádza denne s výnimkou soboty a každú nedeľu sa jeho poslucháči môžu tešiť na zaujímavé monológy s názvom The Sunday Read. Táto nedeľná rubrika dáva priestor obyčajným ľuďom a ich životným príbehom.

Dobré ráno

Pravidelný súhrn informácií, dialógy s komentátormi, reportérmi, odborníkmi a odporúčania na záver. Toto je štruktúra spravodajského podcastu, na ktorého výrobe sa každý pracovný deň podieľajú Nikola Bajánová, Zuzana Kovačič Hanzelová a Tomáš Prokopčák. Súčasťou Dobrého rána sú aj viaceré špeciálne vydania, ako napríklad Klímapodcast, popisujúca príčiny a následky globalného otepľovania, alebo miniséria Odkývanie, ktorá vznikla k príležitosti 75. výročia 2. svetovej vojny.

Podcasty Aktuality.sk

Najväčší výber spomedzi vymenovaných podcastov prináša portál aktuality.sk. Vstávanie vám môže spríjemniť Ráno nahlas, ktoré sa svojou formou podobá na spomínané The Daily, Vypočuť si môžete aj rozhovory NA ROVINU s Marekom Vagovičom, technologický podcast s názvom SHARE alebo podcast Múzeum zaoberajúci sa históriou.

Vinohradská 12

V tomto článku nezabúdame ani na našich bratov Čechov. Tím rozhlasových novinárov pod vedením Lenky Kabrhelovej prináša každý pracovný deň čerstvé informácie a odborný pohľad na aktuálnu problematiku. Podcast Českého rozhlasu sa vyznačuje výbornými rozhovormi a pútavým zvukovým strihom. Ak sa chcete obohatiť aj o informácie od našich západných susedov, neváhajte a utekajte si ho vypočuť. Neoľutujete.

Piatoček

Pokiaľ Vás neoslovili vyššie uvedené seriózne spravodajské podcasty, mali by ste dať šancu práve Piatočku. Aktuálne politické dianie z domova aj zo sveta zhrnuté do približne desiatich vtipných minút vás zaručene pobaví, ale aj informuje. Na záver každej epizódy zistíte, kto je podľa fici.sme.sk Tragédom týždňa.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár