Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Spice Girls vydali špeciálny album Spiceworld 25
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spice Girls oslávili 25. výročie albumu Spiceworld. Vydali jeho špeciálnu deluxe verziu

Napísal na 8. novembra 2022

Členky britskej popovej skupiny Spice Girls spoločne s fanúšikmi oslávili výročie. Ušlo už 25 rokov od vydania ich druhého štúdiového albumu Spiceworld. Nová rozšírená verzia albumu s názvom Spiceworld 25 vyšla 4. novembra a okrem hitov „Spice up your life“ či „Too much“ obsahuje aj množstvo noviniek.

Nie je to prvýkrát, čo Spice Girls oslavujú výročie albumu vydaním jeho deluxe verzie. Už pri oslave ich debutového albumu Spice vydali v októbri minulého roka jeho obohatenú verziu Spice25, ktorá obsahovala remixy a demo verzie pôvodných songov. Vďaka tomu sa album opäť dostal na vrchné priečky hudobných rebríčkov, čo potvrdilo jeho obrovskú popularitu.

Spice Girls oslavujú Spice25.
Oslava Spice25 na Instagrame Spice Girls. Zdroj: Instagram/spicegirls

Úspech Spice Girls

Členky Melanie C, Victoria Beckham, Geri Halliwell, Mel B a Emma Bunton sú ako skupina aktívne od roku 1994. Preslávili sa už debutovým singlom Wannabe“, ktorý sa umiestnil na predných priečkach hudobných rebríčkov po celom svete. Najväčší úspech dosiahli v rokoch 1997 až 1998, kedy vydali spomínaný album Spiceworld.

Svojím talentom a heslom „girl power“ si postupne dobyli úspech po celom svete, pričom ich meno je prirovnávané k hudobníkom ako NSYNC, Backstreet Boys či Britney Spears. Aj keď si počas svojej kariéry dávali viaceré pauzy, nezastavilo to ich obrovskú slávu. Preto sú dnes známe aj ako najpredávanejšia dievčenská skupina na svete.

Spice Girls na VMAs.
Spice Girls na VMAs v roku 1997, kde vyhrali cenu Best Dance Video za pieseň Wannabe. Zdroj: Instagram/spicegirls

Spiceworld 25

Pôvodný album obsahoval 10 skladieb s hlavným singlom Spice up your life“. Fungoval ako soundtrack k filmu Spice World, kde členky Spice Girls hrali samé seba. Tohtoročná verzia obsahuje doteraz nezverejnené demo skladby Step to me“ a celkovo päť remixov songov, na ktorých sa podieľali interpreti ako David Morales či John Themis.

Milým prekvapením sú aj živé vystúpenia piesní z Toronta, Madridu, Istanbulu, Manchestra a Arnhemu, ktoré boli nahraté počas ich turné v rokoch 1997 a 1998. Celé to zakončuje 15-minútový Spice Girls Party Mix, ktorý obsahuje známe hity skupiny. Svoj videoklip konečne dostala pesnička Never Give Up On The Good Times“ a prináša tak fanúšikom chvíľku nostalgie.

Fanúšikovia si majú z čoho vyberať, keďže okrem digitálnej verzie albumu je k dispozícii aj 2CD album s pevnou väzbou, kazeta a vinyl v čistej či obrázkovej verzii.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár