Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spevák Martin Císar: Keď si teraz pozerám moje videá spred pár rokov, neveriacky krútim hlavou

Napísal na 7. augusta 2019

Pristúpil k mikrofónu a všetkých ohúril. Martin Císar pomaly ale isto stúpa ku hviezdam. Jeho hlas je výnimočný, čo dokázal aj v speváckej súťaži, kde si získal srdcia Slovákov a Čechov. Vedeli ste, že pred účasťou v The Voice sa Martin pokúsil zaujať v Superstar? Že nie? To nevadí. V našom rozhovore s týmto talentovaným slovenským spevákom sa dozviete nielen to, ale aj omnoho viac.

Foto: Martin Císar

Vitaj Martin. Ako si spätne spomínaš na začiatky svojej kariéry? Čo ťa presvedčilo skúsiť šťastie v speváckej súťaži The Voice?
Ahojte! Spievam už od škôlky, ale nikdy som si nepredstavoval, že spev bude zároveň aj mojou prácou. Vždy som sledoval domáce aj zahraničné sútaže a v hlave som si predstavoval, aké to je byť súčasťou takého veľkého projektu. Ako prvú som vyskúšal Superstar, no tam ma vyhodili už počas predkastingu, nedostal som sa ani pred hlavnú porotu. O niekoľko rokov neskôr som skúsil The Voice a tam som si určitým spôsobom uvedomil, že spev je to, čo ma napĺňa a čomu sa chcem venovať na sto percent.

Pripomeňte si Martinove vystúpenie v speváckej súťaži The Voice.

Ako vnímaš posun vo svojom speve a kariére počas uplynulých rokov? Cítiš sa byť známejší, či dokonca slávny?
Nejde o to, či je človek slávny, ja si na tom nezakladám. Pre mňa je prioritou posunúť moju hudbu čo najväčšiemu počtu poslucháčov, ktorí sa s ňou dokážu stotožniť a v určitej miere im môže aj pomôcť. Skôr svoj posun vnímam vo svojom speve. Keď si teraz pozerám svoje videá spred rokov, tak iba neveriacky krútim hlavou (smiech).

Foto: Martin Císar

Na svojom konte máš už spolupráce s niekoľkými známymi menami. Ako vznikla a prebiehala (kto oslovil koho ako prvý) spolupráca s raperom Majselfom na piesni Šťastie, ktorá má na Youtube vyše pol milióna videní?
Majself najskôr oslovil mňa na jeho pieseň, no ja som medzitým pracoval na Šťastí a premýšľal som, ako túto skladbu ozvláštniť. Keďže sa mi páčia Majselfove texty, vedel som, že práve on by sa do tejto skladby hodil. Tak som ho skúsil osloviť a bol som veľmi rád, že do toho išiel.

Foto: Martin Císar

Dokážeš si predstaviť, že by si robil niečo iné ako spev?
Túto otázku si kladiem pravidelne. Spev je to, čomu sa chcem venovať, ale keďže nahrávanie a videoklipy čosi stoja, veľa umelcov musí popri hudbe pracovať aj v inej práci, aspoň zo začiatku. Ja momentálne tiež „zarezávam“ ako plavčík v USA, aby som následne mohol vydávať nové piesne.

Na čo iné máš ešte talent?
Asi na nič (smiech).

Foto: Martin Císar

Opíš nám, ako vznikol nápad na videoklip k piesni I’ll Never Be? Bolo ťažké dostať doň tváre známych osobností?
Premýšľal som nad videom, a cieľom bolo, aby bolo reálne a aby v ňom vystupovali ľudia, ktorí sa dokážu stotožniť s textom. Väčšinou sú to moji kamaráti, ktorí do toho šli bez váhania, začo som im veľmi vďačný.


https://www.youtube.com/watch?v=BJBLFBYlCH8

Kam by si sa chcel posunúť? Aké sú tvoje kariérne ciele?
Cieľom je vydávať nové piesne, album a koncertovať čo najviac, ako sa len bude dať.

Študoval si tu v Trnave na Fakulte masmediálnej komunikácie. Čo ti dalo štúdium?
Fakulta ma určite formovala ako osobnosť. Našiel som si tu množstvo kamarátov na celý život. Získal som všeobecný rozhľad vo viacerých odboroch. Hlavne, mohol som sa rozvíjať aj v speve a byť kreatívny. Vrámci môjho odboru som získal informácie, ktoré využívam aj vo svojej kariére v rámci marketingu. Môžem povedať, že na FMK mi bolo dobre.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár