Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Šok pre fanúšikov! Skupina Charlie Straight končí!

Napísal na 27. októbra 2013

2012-3-28_Charlie_Straight__live_koncert_Česká kapela Charlie Straight oznámila po siedmich rokoch ukončenie činnosti na hudobnej  scéne. Podľa bližších zdrojov však nie je nič stratené, ale ľudia z branže hovoria o úplnom konci  skupiny. 

Chlapci z indie popovej kapely majú už dlhšiu dobu nezhody. Problémy vraj nastali pri  plánovaní si hudobnej budúcnosti. A tak sa predstavitelia hitov ako School Beauty Queen či Coco rozhodli o konci svojej dlhej hudobnej kariéry.

 „Za sedem rokov sme spolu zažili neuveriteľné veci, ktoré nás formovali. Ľudia sa však menia,  takže je prirodzené, že sa každý z nás posunul niekam inam a naše vízie o tom, kam by kapela  mala smerovať, sa rozchádzajú. Možno bude táto situácia pre verejnosť a našich fanúšikov nepochopiteľná, pretože sa nám najmä v poslednej dobe začalo naozaj dariť. Bolo by však zbabelé nútiť sa do ďalšieho pokračovania len preto, že máme úspech,“ vyhlásil basgitarista kapely Jan Cienciala.

Spevák Albert Černý sa však plánuje i naďalej venovať hudbe. S bubeníkom Pavlom Pilchom už pracujú na novinkách. Skupina svoj posledný rozlúčkový koncert odohrá 26. novembra  v brnianskom klube Fléva.

Okrem spomínaného vysvetlenia konca formácie, pustila skupina do sveta rozlúčkový videoklip Crush On a Hooligan pre oddaných  fanúšikov.

Indie popová skupina Charlie Straight vznikla v roku 2006 v Třinci v Českej Republike. Chlapci majú na rováši mnoho albumov a videoklipov. Práve debutovým albumom She’s a Good Swimmer (2009) vyhrali české ocenenie Anděl 2009 a prebojovali sa do vysielania celoeurópskej MTV. Skupine sa darilo nielen na českej scéne, ale aj na svetovej. V roku 2012 kapela vydala svoj druhý album Someone With a Slow Heartbeat, na ktorom spolupracoval britský producent Guy Fixsen.

Text: Michaela Gálfiová

Zdroj: www.charliestraight.com , www.youtube.com

 

 

 


Pokračovať v čítaní