Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Snyder Cut Justice League príde na HBO už v marci. Čo všetko od neho môžeme očakávať?

Napísal na 25. februára 2021

Už od prvotného fiaska v roku 2017, keď do kín zavítala Liga spravodlivosti, sa na sociálnych sieťach začal objavovať známy hashtag #ReleaseTheSnyderCut.

Aj keď sa zdalo, že napriek mnohým problémom by komiksovka mohla byť úspešná, opak bol pravdou. Prečo teda tržby ani zďaleka nedosahovali požadované hranice a prečo po štyroch rokoch uvidíme predĺženú režisérsku verziu vtedajšieho nepodarku?

Kino verzia vs. Snyder Cut

Ľuďom zrejme dve hodiny nestačia na to, aby bola Liga dostatočne spravodlivá. Režisér Zack Snyder je známy svojimi predĺženými režisérskymi verziami filmov, ktoré často presiahnu hranicu troch hodín. Za najlepší sa zatiaľ považuje Ultimate Cut filmu Watchmen z roku 2009.

O radostnú správu ohľadom režisérskeho cutu sa Snyder podelil videom s Hanrym Cavillom. To zrejme ešte netušili, o aký boom vo filmovom svete pôjde. Aktuálne je o produkcii Snyder Cutu známych už mnoho informácii – štúdio navýšilo rozpočet o 30 miliónov dolárov a tešiť sa môžeme na 90 minút nových materiálov.

https://www.youtube.com/watch?v=XIOU_k4mwDw&ab_channel=HBOMax

Tento film nie je pre každého

Už samotnú originálnu verziu Justice League sprevádzali problémy. Každý, kto sa o tento film zaujímal, poznal kauzu postprodukčného odstránenia fúzov herca Henryho Cavilla. Tu to však ani zďaleka nekončilo. Počas nakrúcania zomrela režisérovi Snyderovi dcéra. Štúdio pozastavilo nakrúcanie, avšak nie nadlho. Aj keď Snyder nesúhlasil s pokračovaním bez neho, Warner Bros. tak urobilo a dosadilo na stoličku režiséra náhradu v podobe Jossa Whedona.

V čom bude teda Snyder Cut iný? Fanúšikovia si obľúbili R-kové filmy od režiséra Snydera, preto ich určite pošila informácia, že mládeži neprístupná bude aj táto snímka. Mnohých môže odradiť tiež dĺžka. Tá by podľa oficiálnych informácii od HBO mala mať až štyri hodiny.

Kedy a kde ho uvidíme?

Keďže štúdio Warner Bros. vlastní práva na filmové DC charaktery aj HBO, film teda uvidíme práve tam. Do kín sa Snyder Cut nedostane, čo niektorých síce nepotešilo, v aktuálnej svetovej situácii je to ale pochopiteľné.

Pôvodne sa hovorilo o májovom dátume premiéry. Finálna postprodučkná fáza však prebehla bez výraznejších problémov, a preto sa dátum mohol posunúť na skorší marec. Ak si teda chcete overiť, či Zack Snyder vie vytvoriť s pôvodnou Ligou spravodlivých divy, zapnite si 18. marca HBO alebo si film nájdite v knižnici streamovacej stanice HBO GO.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár