Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Top 7 slovenských food blogerov na Instagrame, ktorí vás inšpirujú počas lockdownu

Napísal na 19. apríla 2021

Lámete si hlavu nad tým, čo budete variť alebo piecť? Slovenskí food blogeri ponúkajú nekonečné množstvo inšpirácie na chutné recepty.

Hoci z mnohých reštaurácií sa stále dá objednať jedlo, počas koronakrízy varíme doma častejšie ako kedykoľvek predtým. Domáce kuchárky sme prelistovali už niekoľkokrát a nápady na to, čo variť, sa vyčerpali. Staré overené klasiky nás už jednoducho nebavia.

Slovenskí food blogeri ale môžu byť skvelým zdrojom originálnych receptov. Pri prechádzaní ich profilov s dokonalými fotkami jedla určite potečú sliny nejednému z nás. Prinášame vám sedem najlepších profilov na Instagrame, ktorých obsah vo vás rozprúdi inšpiráciu.

1. Lenivá kuchárka

Ak vám pre štúdium, prácu, upratovanie či množstvo ďalších povinností neostáva veľa času na varenie, inšpirujte sa Veronikou Čopíkovou. Na jej Instagrameblogu nájdete rýchle, jednoduché a hlavne chutné recepty. Niektoré sú hotové už do 15 minút a obsahujú len pár ingrediencií, ktoré každý z vás nájde bežne doma.

2. My Story of Cooking

Asi nebudem zavádzať, keď poviem, že väčšina z nás miluje sladké. Maškrtíme takmer stále. Keď sme smutní, unudení, pri sledovaní televízie alebo na oslave s priateľmi či rodinou. Ale čo tak pretvoriť známe sladkosti na ľahšie varianty? Instagram tejto šikovnej Slovenky vás ponorí do sveta jednoduchých dobrôt z bežných surovín, po ktorých sa budete cítiť lepšie a bez veľkých výčitiek.

3. Simona Malková

Láska k sladkému je mnohokrát silnejšia než pevná vôľa udržať si zdravý životný štýl vo svojom stravovaní. Avšak vďaka receptom od slovenskej food blogerky Simony Malkovej sa ničoho vzdávať nemusíte. Na svojom Instagrame pretvára klasické recepty na nutrične hodnotné, no stále chutné jedlá. Okrem zdravých koláčikov na jej profile nájdete aj množstvo inšpirácie na hlavné jedlá.

4. Fit Recepty

Dodržiavanie zdravého životného štýlu by malo patriť medzi priority každého z nás. Raňajky, obedy, večere, snacky či dezerty. Toto všetko nájdete na Instagramewebe s názvom fit recepty, kde Lucia Wagnerová ukazuje, aké je jednoduché variť zdravo a lahodne zároveň. Svojich favoritov spomedzi množstva receptov si nájdu aj ľudia s intoleranciou na laktózu, lepok či histamín.

5. Coolinári

Na to, aby ste vytvorili výborné a na oko vábivé jedlo, nemusíte byť profesionál. Dôkazom toho sú aj manželia Michaela a Kamil, ktorých baví varenie a všetko, čo sa točí okolo jedla. Podľa nich môže variť každý, kto si trúfa zobrať do ruky varešku. Na ich Instagrameblogu objavíte inšpiráciu na rôzne pochúťky, netreba sa ale báť komplikovaných receptov. Ako sami píšu: „Čo je vlastne komplikované, keď idete krok po kroku?“

6. Surová dcérka

Raz za čas je dobré vystúpiť aj zo svojej komfortnej zóny a skúsiť niečo úplne nové a nepoznané. Vegánske recepty vás môžu inšpirovať a ozvláštniť vaše bežné stravovanie sa. Hoci tento štýl možno nie je pre každého, Nikoleta Kováč šíri myšlienku vegánstva prostredníctvom skvelých receptov, ktoré stoja za vyskúšanie. Inšpirujte sa na jej Instagrameblogu.

@surovadcerka

Vegan Veľkonočný Baranček z citrónového cesta ? Recept aj na www.dcerka.sk ?#velkanoc #dnesjem #recept #pecenie #veganstvi #veganstvo #vegan

♬ original sound – Surová Dcérka

7. Pán Tymián

Aktuálne je veľkou hviezdou vo svete food blogerov pán Tymián, alebo Dalibor. Jeho láska k jedlu je neprehliadnuteľná. Aj jemu však pandémia zmenila život. Pôvodne plánoval ísť do New Yorku, kde sa chcel vzdelávať vo varení. Hoci musel ostať na Slovensku, situáciu vzal do rúk ako príležitosť. Na jeho Instagrame dnes môžete nájsť kopec skvelých receptov.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár