Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Slovenská hudobná liga vyhlásila nového víťaza

Napísal na 20. decembra 2018

Slovenská hudobná liga (SHL) našla svojho siedmeho víťaza. Na pódiu sa pri tejto súťaži prestriedalo niekoľko úspešných interpretov, ktorí počas finálového večera vydali zo seba maximum a snažili sa zabojovať o priazeň poroty. Tá, ako je už pri SHL zvykom, pozostávala zo skúsených muzikantov, textárov, novinárov a ľudí pohybujúcich sa v slovenskom hudobnom priemysle.

„Tento ročník hodnotím ako veľmi úspešný. Samozrejme, že som aj ja mal svojho favorita, určite aj ostatní porotcovia, avšak až do poslednej chvíle, kým nám počítač nevyhodil definitívne výsledky, sme si neboli istí víťazom. Bolo to veľmi vyrovnané a mohol sa ním stať hociktorý z našich finalistov.“  Vysvetľuje riaditeľ súťaže Ľubomír Sluk.

Priebeh súťaže SHL. Zdroj: Tomáš Puškáš

Po súťažných vystúpeniach riaditeľ súťaže a traja z porotcov – úspešný kardiológ, muzikant a niekoľkonásobný víťaz KZP Juraj Vančík, textár Juraj Soviar a majiteľ nahrávacieho štúdia LEONart Milan Herstek – pokrstili kompilačný album obsahujúci single finalistov. Ten bol aj jednou z hlavných cien pre všetkých súťažiacich. O fantastickú atmosféru sa postarali aj poslední víťazi SHL – nitrianska kapela SEMATAM, ktorá doslova roztancovala celý GES Club.

Kapela VIRVAR, zdroj: facebook

„Fantastické na tomto ročníku bolo aj to, že sa tu striedali rôzne žánre. Začali sme jazzom, pokračovali sme cez rock, pop-rock, dokonca sme prvýkrát mali v našej súťaži aj rap a zakončili sme to poctivým hardrockom. Teší nás, že sa do súťaže zapojilo viac speváčok a tiež vďaka kapelke VIRVAR z Kremnice, sa nám posunula aj veková hranica smerom nadol. Spevák kapely má len 15 rokov a ako povedal pri hodnotení Juraj Vančík, že aj U2 sa poznajú zo strednej a keď budú pokračovať v tom, čo robia, môžu to ďaleko dotiahnuť.“

Počas tohto večera boli udelené aj ceny, ktoré boli rozdelené do niekoľkých kategórií. Najviac ocenení si odniesla KRISTÍNA DEBNÁROVÁ band z Bratislavy, ktorá bola ocenená v niekoľkých kategóriách. Avšak absolútnym víťazom sa stala hardrocková kapela INSIDE zo Zlatých Moraviec, ktorá úplne pohltila porotu. Najmä na gitaristu MARTINA VAGA, ktorý bol ocenený ako NAJLEPŠÍ INTEPRÉT, porota nešetrila superlatívmi.

A čo si myslí skupina INSIDE o SHL? „SHL dáva priestor mladým slovenským kapelám presadiť sa v hudobnom svete. Pomáha s nadväzovaním kontaktov, hudobnou produkciou, nahrávaním skladieb a albumov, podporuje mladé talenty a učí ich, ako to funguje reálne v hudobnom svete. Je to viac ako len súťaž. Kapely hodnotí odborná porota, jej rady sú úprimné, profesionálne s úmyslom pomôcť a posunúť interpreta. Odporúčame vyskúšať všetkým kapelám.“

 Absolútny víťaz súťaže SHL, kapela INSIDE Foto: Tomáš Puškáš

Čo je zaujímavé, je fakt, že kapela INSIDE sa prihlásila do súťaže na poslednú chvíľu. Bolo to hlavne kvôli tomu, že v tejto súťaži zvíťazila aj ich obľúbená kapela HEĽENINE OČI. Možno aj oni sa raz stanú inšpiráciou pre iné kapely a prihlásia sa do ďalších ročníkov tejto súťaže.

Na záver vám ponúkame prehľad víťazov jednotlivých kategórií, ktorým zároveň gratulujeme.

Hlavná kategória

1. miesto + Absolútny víťazINSIDE (Zlaté Moravce)
+ Víťaz kategórie "Hard" pre žánre Hard rock, Metal, Punk a iné

2. miesto Tusté Baletky (Senica)

3. miestoKristína Debnárová Band (Bratislava)
+ Víťaz kategórie "Soft" pre žánre Pop rock, Jazz, Funk, Folk, Hip-hop, R&B a iné

Účasť vo fináleAutumn Smile (Čadca), VIRVAR (Kremnica), KLONS (Bratislava)

Vedľajšie kategórie:
Najlepší mladý interpretVIRVAR (Kremnica)
Sympatie divákovKristína Debnárová Band (Bratislava)
Muzikantské srdceKLONS (Bratislava)
Najlepší muzikant/-kaINSIDE (Zlaté Moravce)
Najlepší spevák/-čkaKristína Debnárová Band (Bratislava)

Viac informácií nájdete na webe www.hudobnaliga.sk