Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jax Jones a Calum Scott si spolu zapískali v tanečnej skladbe 

Napísal na 22. apríla 2023

Jax Jones a Calum Scott spojili svoje sily a vytvorili tanečný hit skvelý na leto. Nostalgická skladba Whistle hovorí aj o láske. Pri tvorbe pomáhali aj fanúšikovia.

Timucin Lam, známy hlavne pod menom Jax Jones, je britský hudobný producent. Venuje sa hlavne tvorbe elektronickej tanečnej hudby alebo remixovaniu známych skladieb. Fanúšikovia ho poznajú z rôznych populárnych singlov. Jedným z nich je skladba I Got U, kedy spolupracoval s Dukeom Dumondom. Ďalšie obľúbené skladby sú napríklad You Don’t Know Me alebo Play.

Spevák Calum Scott je známy nie len pre jeho melodický hlas. Fanúšikov si získal už v súťaži Britain’s Got Talent. Televíznu šou sa mu nepodarilo vyhrať, no odštartovala jeho kariéru. Počas jeho kariéry vytvoril dva štúdiové albumy a niekoľko singlov. Medi jeho najpočúvanejšie skladby patrí Where Are You Now v spolupráci s Lost Frequencies.

Spolupráca s názvom Whistle

Títo dvaja talentovaní umleci spojili sily a fanúšikom predstavili spoločnú skladbu s názvom Whistle. Jax Jones zaujal úlohu producenta, zatiaľ čo Callum Scott naspieval vokály. K melodickému singlu natočili a zverejnili aj videoklip.

Skladba Whistle hovorí o tom, aby sme dali láske ešte jednu šancu. Calum Scott opisuje v texte, ako chce stráviť noc po boku osoby, ktorú má rád. Spieva, že ak ho bude niekedy potrebovať, stačí len zapískať.

Jax Jones prezradil zaujímavosti o skladbe. Napríklad, že videoklip k piesni nakrúcali v londýnskych autobusoch. Hovorí, že v týchto autobusoch chodil každé ráno do školy. Pripomínajú mu domov a prinášajú mu nostalgiu. 

,,Často spomínam na časy, keď som bol mladý. Snažím sa do hudby vložiť viac seba, môjho života a inšpirácie. Aj to je dôvod, prečo moje skladby znejú nostalgicky,” povedal producent skladby Jax Jones. 

Ako vytvorili tanečný hit?

Jax Jones celý tvorivý proces zdieľal na sociálnych platformách ako TikTok a Instagram. Najskôr zverejnil video, kde predstavil pískanie, ktoré je hlavnou zložkou piesne. Pýtal sa fanúšikov, či im príde rovnako chytľavé ako jemu. V komentároch pod videami mu odpovedali na otázky a pomáhali robiť rozhodnutia ohľadom celej skladby.

Neskôr im odhalil aj samotnú melódiu k Whistle. Dokonca sa aj pýtal, čí hlas by mal zaznieť na nahrávke. Fanúšikom sa však najviac páčila reakcia Caluma Scotta na hotovú pieseň. 

Skladba whistle
Jax Jones a Calum Scott počas nahrávania skladby Whistle. Zdroj: Instagram/jaxjones

Tanečný hit sa rýchlo stal populárnym a aktuálne má 17 miliónov prehratí na Spotify. Skladbu Whistle môžete počuť aj počas vysielania rádia Aetter. 

Zdroj: Tlačová Správa