Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hlboký hlas Davida Kushnera si zamilujete. Vydal nový singel s názvom Daylight

Napísal na 24. apríla 2023

David Kushner sa začal venovať hudbe len nedávno. Zverejnil svoju novú skladbu Daylight aj s videoklipom. Fanúšikovia v texte našli rôzne význami.

Americký spevák a skladateľ David Kushner je nováčik na hudobnej scéne. Začal písať skladby na strednej škole. Naučil sa hrať na gitaru a ako čítať noty úplne sám. Neskôr sa začal stretávať s vokálnym trénerom aby zdokonalil jeho spev. 

Naplno sa hudbe začal venovať v roku 2022, keďže sa jeho skladba Miserable Man sa stala populárnou na TikToku. Neskôr v ten rok koncertoval s umelcom, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Lauv

Počas tohto obdobia si získal srdcia fanúšikov jeho spevom a textami. Neskôr vydal svoje prvé EP s názvom Footprints I Found. Nachádza sa na ňom sedem skladieb s rôznym tempom. Všetky však sprevádza akustická gitara a spevákov melodický hlas.

Nová skladba Daylight

Daylight bola veľmi očakávaná skladba. David Kushner zverejnil kúsok na TikToku a vznikol z nej trend. Ľudia na ňom ukazovali dôvody, prečo sa cítia šťastnejšie. 

Pieseň sprevádza klavír a melodický hlas speváka. Pomalé tempo zdôrazňuje text skladby. V ňom opisuje aké ťažké je niekedy uniknúť temnote, ktorú v sebe nosíme. Hovorí aj, že temnote nachádza aj komfort a uniká pred svetlom. 

,,Svojou piesňou Daylight sa snažím sprostredkovať paradoxnú túžbu po niečom, čo je pre mňa zároveň škodlivé,“ hovorí o najnovšom emotívnom hite David Kushner. 

Fanúšikovia sa našli v skladbe, no každý pre iné dôvody. Niekomu skladba pripomína ich toxické vzťahy. Iným zase reprezentuje vzťah s Bohom, keďže aj videoklip sa odohráva v kostole. Niektorí jeho priaznivci sa v komentároch zverili, že pieseň pre nich opisuje ich závislosť na drogách.

Nech je pre fanúšikov význam akýkoľvek, skladba si zaslúžila pozitívne ohlasy. Na Spotify má viac ako 36 miliónov prehratí a videoklip videlo viac ako 5 miliónov ľudí.

skladba Daylight
Obálka novej skladby Daylight. Zdroj: Tlačová správa

Pripravuje debutový album?

Spevák David Kushner tvrdí, že TikTok hrá veľkú úlohu v jeho kariére. S fanúšikmi zdieľa na sociálnych médiách, ako tvorí novú hudbu alebo rovno dátum vydania. Pod jeho najnovšou fotkou na Instagrame pridal popis: ,,Chce niekto nový album?Nastali rôzne špekulácie, že na novom albume už pracuje.

Umelec ešte nič oficiálne nezverejnil. Aktuálne sa venuje žívým vystúpeniam v Londýne a plánuje mnoho ďalších. Pre mladú hviezdu na vzostupe by bola tvorba debutového albumu však prirodzená.

Zdroj: Tlačová správa