Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Druhá séria Eufórie zaujala aj hudbou. Je za ňu zodpovedný skladateľ Labrinth

Napísal na 8. marca 2022

Eufória zaujala divákov nielen svojím špecifickým vizuálom či dejom, ale aj hudbou. Jej tvorcom je spevák, producent a hudobný skladateľ Labrinth. Jeho najčerstvejším kúskom je aj pieseň I’m Tired.

Eufória je televízny program pre mladistvých, ktorý sa zaoberá témami ako priateľstvo, láska, trauma, drogy a objavovanie svojej identity. Napísal ho Sam Levinson a jeho prvá epizóda mala premiéru v roku 2019. Okrem dvoch sérií vydalo HBO aj dve špeciálne epizódy. Každá trvala hodinu a zaoberali sa najmä vzťahom medzi postavami Rue a Jules.

Napriek tomu, že sa v seriáli často vyskytuje nahota, sexuálny obsah či seriózne témy ako závislosť, aktuálne ide o druhý najsledovanejší seriál na HBO. Práve pre svoju popularitu si vyslúžil aj tretiu sériu.

V druhej sérii spoznávame okrem hlavných hrdinov ako Rue Bennett či Jules Vaughn aj nové postavy, ktoré obsadili zaujímaví herci. Jednou z nich je napríklad Faye. Rolu tejto hrdinky prevzala pornografická herečka a modelka Chloe Cherry. Fanúšikov nadchol aj Elliot, ktorého stvárnil spevák a skladateľ Dominic Fike.

Nejde pritom o jediného hudobníka objavujúceho sa pred kamerami. Rovnako podstatný je aj hudobný skladateľ Labrinth, ktorého tvorba sprevádza všetky epozódy. Objavil sa však iba v jednej časti, a to počas dojímavej scény s hlavnou postavou Rue.

Kto je skladateľ Labrinth?

Labrinth, vlastným menom Timothy McKenzie, je hudobný skladateľ, spevák a producent. Hudbe sa venoval od mladého veku, kedy hrával na klavír v kostole. Neskôr sa začal venovať tvorbe muziky spolu s rodinou. Vraví, že sa spolu vedeli zabaviť pri počúvaní hip-hopových skupín ako Wu Tang Clan, no nepohrdli ani Backstreet Boys. Domáce zázemie malo na jeho tvorbu najväčší vplyv.

Labrinth
Labrinth v štúdiu. Zdroj: Instagram.com/Labrinth

Nie je tajomstvom, že skladateľ sa nevenuje iba jednému hudobnému žánru. V soundtrackoch pre Eufóriu sa vyskytujú nielen prvky elektronickej hudby a hip-hopu, ale aj gospelu. „Všetko už bolo predtým vytvorené, prečo to nezmiešať dokopy?” uviedol Labrinth.

Tvorba pre Eufóriu

Hudobník čerpá veľa inšpirácie z rocku 70-tych rokov, no zároveň hovorí, že nie je ovplyvnený ako väčšina producentov. Práve jeho schopnosť produkovať rôzne žánre zaujala Sama Levinsona. Nemá problém jeden deň vytvoriť elektronickú skladbu, zatiaľ čo ten druhý sa venovať klasickej hudbe.

„Eufória mi dala voľnosť byť akýmkoľvek umelcom, akým chcem byť,” povedal skladateľ Labrinth vo videu zo zákulisia produkcie prvej série Eufórie. O spolupráci so Zendayou a Levinsonom sa hudobník vyjadruje pozitívne: „Všetci si duchovne, tvorivo a osobne rozumieme.“

O skladbe I’m Tired

Pre prvú sériu Eufórie bola špecifická skladba All For Us, v ktorej umelec spolupracoval s hlavnou hviezdou Zendayou. Rovnako je pre druhú podstatná skladba I’m Tired, kde opäť spojili sily. Táto pesnička sa objavuje už vo štvrtej časti seriálu, ale vypočuť si ju fanúšikovia mohli až po premiére finálnej epizódy. Jednoduchý a trefný text piesne má symbolizovať neustály boj so závislosťou, ktorý Rue vedie.

Labrinth tvrdí, že tvorba tejto piesne bola úplne spontánna. Zendaya mu ukázala scénu a hneď ako ju videl, začal spievať a pracovať na texte. Aj pri natáčaní hudobník improvizoval. Spočiatku nevedel, čo robiť, no napokon sa uvoľnil. Vraví, že sa nechal unášať bolesťou, ktorou si Rue prechádzala.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár