Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
R&B spevák SiR sa albumom Heavy vyrovnáva s bolesťou
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Americký R&B spevák SiR prináša nový album Heavy

Napísal na 30. marca 2024

Cesta za uzdravením niekedy naozaj býva „Heavy“. R&B umelec SiR vydáva jeho najúprimnejší osobný projekt.

Americký spevák a skladateľ Sir Darryl Farris je jedným zo súčasných predstaviteľov žánru R&B, pre ktorý sú symbolické hlboké ľudské emócie. Prvý štúdiový album Seven Sundays vydal v roku 2015 pod nezávislým vydavateľstvom Fresh Select. Debutový úspech umelcovu kariéru naštartoval, keďže jeho meno stiahlo pozornosť ľudí z vydavateľstva Top Dawg Entertainment.

SiR pod uznávanou spoločnosťou vydal dve nové EP a ďalšie dva štúdiové albumy November a Chasing Summer. Spolupracoval na nich aj s interpretmi z TDE, ako napríklad Isaiah Rashad alebo Kendrick Lamar, s ktorým nahral jednu z jeho najúspešnejších piesní Hair Down.

Pre TDE je tento marec významným mesiacom. Jeho začiatkom ScHoolboy Q vydal album Blue Lips a po troch týždňoch dostávame novinku od interpreta SiR s názvom Heavy. V priebehu roka príchod albumu predchádzalo niekoľko singlov s videoklipmi. Prvou zverejnenou piesňou, ktorá sa na albume nachádza je Satisfaction. Po nej nasledovali tracky Life Is Good, Nothing Even Matters, No Evil a Karma.

Niekedy je život „Heavy“

SiR je jedným z najuznávanejších R&B interpretom dnešnej doby. Piesne na novom albume sú plné emócií, čím mu dodávajú autentickosť. Pred rokmi sa vyjadril, že jeho životné skúsenosti mu pomáhajú tvoriť hudbu. Heavy nie je výnimkou a pre interpreta znamenal náročnú cestu k uzdraveniu.

Niektorí umelci z TDE, ako aj samotný SiR, si prešli náročným obdobím spojeným so závislosťami či psychickými a fyzickými problémami. Interpret sa o ťažkostiach vyjadril v rozhovore pre Grammy.

Tento album je doslova tým najosobnejším, aký som kedy vytvoril. Už nikdy nechcem cítiť takúto bolesť. Všetky tieto piesne sú malé diamanty mojej tvorby. Sú to príbehy, ktoré pochádzajú odo mňa a rodia sa z mojich chýb.

SiR

Heavy obsahuje celkovo 16 pesničiek, pričom na platforme Youtube dostala každá z nich svoj vlastný vizualizér. K hlavnému singlu You SiR zverejnil emotívny videoklip. Na albume môžete počuť aj interpretov ako Ab-Soul, Anderson .Paak alebo Ty Dolla $ign.

Na Youtube môžete nájsť aj živé predstavenie piesne Karma, kde spolu vystupujú SiR a Isaiah Rashad. Ak ste fanúšikom Tiny Desk koncertov, SiR pred pár rokmi do série akustických vystúpení prispel svojimi symbolickými piesňami zo starších albumov.