Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Šialený klaun z Gotham City mieri do kín

Napísal na 2. októbra 2019

Už dnes zaplaví premietacie plátna jeden z najväčších záporákov filmového sveta. Fanúšikovia sa môžu tešiť na napínavé scény, ale aj na vnútorný svet skrachovaného komika a jeho premenu na Jokera.


Jokera, princa zločinu, sme mohli vidieť už vo viacerých celosvetovo známych trhákoch, ako Batman alebo Jednotka samovrahov. Aj napriek tomu, že vždy stál na opačnej strane zákona, získal si srdcia mnohých fanúšikov.

Za jeho slávu môže do istej miery aj Heath Ledger, ktorý fantasticky stvárnil svoju úlohu v Temnom rytierovi a získal za ňu dokonca aj cenu Oskara. Hlavným dôvodom, prečo si ho ľudia zamilovali, bol však jeho jedinečný psychopatický charakter, výrazný smiech a hláška „Nahoď šťastnú tvár“ sa stala legendárnou.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že taká obľúbená komiksová postava získa svoju vlastnú adaptáciu lusknutím prsta. Opak je pravdou a režisér Todd Phillips musel viac ako pol roka diskutovať s Warner Bros. o tom, ako bude celá snímka vo finálnej verzii vyzerať. Jeho cieľom bolo skrz Gotham City a Jokera zasadiť do filmu posolstvo o skazenej spoločnosti.

Hlavnú úlohu Arthura Flecka, vyhoreného zabávača, získal Joaquin Phoenix, ktorý sa na svoju postavu pripravoval veľmi svedomite. Sledoval videá ľudí, ktorí trpeli psychickými poruchami a nekontrolovateľne sa začali smiať alebo plakať.

Nahoď štastnú tvár Zdroj: theguardian.com

Neskôr to trénoval, aby bol jeho výkon pred kamerami identický. Niekoľkokrát dokonca odišiel z javiska, lebo nebol spokojný so svojim výkonom. Taktiež schudol 23,5 kíl, pričom vážil len 50 kilogramov a niektoré scény museli filmári zo zdravotných dôvodov točiť len jedenkrát.

Vo filme sa objaví aj mladý Bruce Wayne (Dante Pereira-Olson), ktorý netuší, že sa jeho cesty s Arthurom v budúcnosti ešte skrížia.

Zdroj: YouTube, csfd.cz, theguardian.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com