Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Intrigy a sexuálne obťažovanie v televízii. Aj o tom je úspešný seriál The Morning Show

Napísal na 6. novembra 2021

Peniaze a moc sú všetko. Pravda sa nehovorí a znásilnené ženy sú umlčané kariérnym rastom. Seriál The Morning Show s hviezdným obsadením, ako Jennifer Aniston, Reese Witherspoon alebo Steve Carell, vyráža dych.

V roku 2019 nám AppleTV+ predstavila drámu, ktorá prináša veľmi autentický až šokujúci pohľad na zákulisie rannej šou v USA. Čo sa deje po vypnutí kamier? Aké sú vzťahy na pracovisku? A aké je postavenie žien v takzvanom mužskom svete?

Úvodná séria bola viac než úspešná a seriál veľmi rýchlo získal svoje prvé ocenenia. Zápletku odštartovala výpoveď obľúbeného moderátora Mitcha v podaní Steva Carella, ktorého obvinili zo sexuálneho obťažovania žien na pracovisku. Moderátorka Alex, teda Jennifer Aniston, sa ocitá v kríze a vie, že o svoje miesto a úspech musí zabojovať. A tak sa cez všetky prekážky snaží zobrať šou do vlastných rúk.

Reese Witherspoon v úlohe Bradley od začiatku deja prináša nespútanosť a odhodlanie. Mladá reportérka sa vďaka Alex ocitá v The Morning Show ako spolumoderátorka. Bradley chce spoznať skutočnosť o Mitchovich obetiach a nastoliť spravodlivosť. Jej snaha však nie je vítaná a v televízií to začína vrieť. Bojovať za pravdu alebo zostať len platenou bábkou, ktorú riadia producenti? Seriál The Morning Show ukazuje obraz skorumpovaného zákulisia americkej televízie.

Alex sa v druhej sérií psychicky zrútila

Pandémia čakanie na druhú sériu síce predĺžila, ale dočkali sme sa. Už 17. septembra 2021 vyšla prvá časť. Druhá séria by mala obsahovať 10 epizód, ktoré budú vychádzať vždy v piatok. Prvá séria skončila veľkou revolúciou v televízií a nečakanou smrťou jednej z postáv. Napätie sa nemení a seriál opäť vyráža dych. Pre moderátorky je toho už priveľa a Alex sa psychicky láme. To, čo sa stane s ňou i celou Morning Show, sa dozvieme v ďalších častiach druhej série. Môžeme však očakávať veľké zmeny.

the morning show
Herečka Greta Lee bude hrať prvú ženskú a najmladšiu prezidentku spravodajskej divízie UBA. Zdroj: YouTube

Jennifer o svojej postave Alex povedala: „Myslím si, že si konečne dáva tie ťažké otázky: ,Kto som? Ako som sa sem dostala?‘ Jej práca bola pre ňu na prvom mieste, všetko na čom jej záležalo padlo bokom a ona zostáva zrazu sama. Jej potreba byť relevantná a stále na vrchole bola taká dôležitá, že sa sama stala komplicom a zatvárala si oči pred vecami, pred ktorými si oči zatvárať nemala.“

Druhá séria prináša množstvo nových postáv, ako Julianna Margulies či Greta Lee, ktoré poriadne zamiešajú karty. Spolu s nimi prichádzajú aj nové vzťahy, ale i staré nepriznané pocity. Mitch začína svoje činy ľutovať a uniká pred celým svetom. Bývalý riaditeľ sa snaží pošpiniť mŕtvu producentku, zatiaľ čo Cory, v podaní skvelého Billa Crudupa, sa chce postaviť The Morning Show opäť na rovné nohy. Zvratov pribúda, napätie stúpa a diváci to sledujú so zatajeným dychom. Na ďalšiu časť seriálu sa môžeme tešiť už tento piatok.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár