Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Seriál The Idol: Stránka Hollywoodu, akú ste ešte nevideli

Napísal na 8. mája 2023

Nový seriál The Idol ešte nie je vonku, no svojou popularitou už valcuje rebríčky. Môže za to hviezdne obsadenie, séria škandálov a množstvo explicitných scén.

Snímka sa začala natáčať už počas leta v roku 2021. Jej výkonnými producentmi a tvorcami sú kanadský spevák Abel Tesfaye, známy ako The Weeknd, Reza Fahim a Sam Levinson, tvorca populárneho seriálu Eufória.

Dej sa sústreďuje okolo speváčky Jocelyn, ktorá sa po nervovom zrútení a zrušenému turné rozhodne získať späť svoj titul „najsexi popovej hviezdy v Amerike“. Zapletie sa pritom so svojpomocným guru Tedrosom. Myšlienka seriálu je ukázať odvrátenú stránku Hollywoodu.

Hviezdne obsadenie a séria škandálov

Veľmi široké herecké obsadenie tvorí The Weeknd, ktorý si okrem produkcie zahrá aj hlavnú mužskú úlohu Tedrosa. Po jeho boku sa objaví mladá herečka Lily-Rose Depp, ktorá stvárni Jocelyn. Medzi ďalšie známe mená patrí napríklad aj spevák Troye Sivan, Jennie Kim z BLACKPINK, Suzanna Son a Daniel Levy.

Aj vďaka množstvu populárnych mien sa seriál rýchlo dostal do povedomia divákov a doteraz je jedným z najočakávanejších seriálov súčasnosti. Pozitívne reakcie však veľmi rýchlo vystriedala vlna kritiky po tom, čo Rolling Stone vydal článok s odhalením pravdy zo zákulisia.

Pôvodnou režisérkou diela bola Amy Seimetz, ktorá sa zo „záhadných príčin“ s projektom po viac ako polovici natáčania rozlúčila. Neskôr stanica HBO vydala vyjadrenie, že celý seriál prejde opravou scenára a účinkujúcich. Do režisérskeho kresla sadol spomínaný Sam Levinson.

Vtedy vyplávalo na povrch, že pre pre Weeknda bol dej príliš zo ženskej perspektívy, a preto dostala Amy výpoveď. Seriál dostal nový námet a pribudlo v ňom množstvo sexuálnych scén. Rolling Stone dvojicu Levinsona a Tesfayeho označil za „choré a zvrátené mysle“, čo na seriál vyvolalo vlnu kritiky.

Weekendova ukážka seriálu The Idol na Twitteri.
Reakcia The Weeknda na článok od Rolling Stone. Zdroj: Twitter/theweeknd

The Weeknd na celú situáciu reagoval na Twitteri úryvkom z The Idol, kde postavy hovoria o irelevantnosti mesačníku. Ľudia jeho ľahostajnosť otvorene kritizovali. Nepáčilo sa im ani to, že hlavnú postavu Jocelyn vykreslili ako sexuálny objekt. Napriek návalu nenávistných komentárov sa dielo dočkalo ďalšieho traileru a ihneď bodovalo v rebríčkoch najpopulárnejších seriálov.

Soundtrack The Idol

Seriál The Idol má mať premiéru na 76. ročníku filmového festivalu v Cannes už teraz v máji. Pozrieť si ho na HBO budete môcť až 4. júna 2023. Už teraz si však môžete vypočuť soundtrack na ktorom pracoval Abel Tesfaye s raperom Future. Hlavný singel sa volá Double Fantasy a dvojica ho naživo po prvýkrát odprezentovala na hudobnom festivale Coachella.

Videoklip zobrazuje zábery dvojice hlavných postáv seriálu. Zatiaľ čo song dostal od fanúšikov pozitívne reakcie, kritici sa nevedia dohodnúť. Chvália Weekendove vokály, no rapovú slohu Future považujú za fádnu. Úspech skladby potvrdzujú hudobné rebríčky, pretože sa v nich objavuje na popredných priečkach. Diváci si budú môcť vytvoriť vlastný názor na tento seriál už o necelý mesiac, 4. júna 2023.