Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Seriál Rick a Morty pokračuje. Hlavné postavy dostali nové hlasy

Napísal na 15. novembra 2023

Populárny animovaný seriál Rick and Morty pokračuje siedmou sezónou. Nahradili v nej hlasy oboch hlavných postáv.

Rick and Morty je americký animovaný seriál pre dospelých, ktorý vznikol z krátkej animovanej paródie na film Back to the Future. Pre Adult Swim, nočný programový blok kanálu Cartoon Network, ho vytvorila dvojica Justin Roiland a Dan Harmon.

Celosvetový úspech

Seriál odštartoval svoju prvú sezónu koncom roka 2013. Do popredia sa dostával najmä vďaka vysokým hodnoteniam a pozitívnym recenziám, ako od fanúšikov, tak aj od kritikov. Od roku 2015 začal seriál vyhrávať rôzne ocenenia a postupne sa stal populárny po celom svete. Po čase bol seriál už najsledovanejší medzi dospelými vo veku 18 až 24 rokov.

Značka seriálu Rick a Morty sa rozrástla od televíznych obrazoviek aj do iných odvetví. Napríklad hráči Play Station si mohli vychutnať svojich obľúbených hrdinov aj v hre s názvom Rick and Morty Virtual Rick-Ality. Najväčšiemu zastúpeniu sa tešia v odevnom priemysle, kde nájdeme tieto animované postavičky nielen na kúskoch pre dospelých, ale aj pre deti.

Momentálne vychádza v poradí siedma sezóna, ktorú Adult Swim vysiela jednou epizódou v priebehu týždňa. Tak ako ostatné sezóny, s výnimkou prvej, aj táto bude obsahovať celkovo desať dielov. Od ostatných sa ale líši novým obsadením dabingových hercov, a to priamo pre hlavné postavy – Ricka a Mortyho.

Nové hlasy

Novými dabérmi sa stali Ian Cardoni ako Rick Sanchez a Harry Belden ako Morty Smith. Táto zmena vyvolala pochybnosti u fanúšikov, pretože sa báli, že seriál stratí pôvodnú kvalitu. Herci sa snažia postavy dabovať veľmi podobným hlasom, akým ich prezentoval pôvodný dabér oboch postáv – Justin Roiland.

Dôvodom tejto zmeny bolo niekoľko obvinení z trestných činov práve Justina Roilanda. Na koľko sa tento škandál dostal na verejnosť, spoločnosť Adult Swim Roilanda prepustila. Kancelária okresného prokurátora Orange County neskôr zrušila všetky trestné obvinenia voči Roilandovi kvôli nedostatočným dôkazom.