Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ste pripravení na nové vianočné piesne so Sabrinou Carpenter?

Napísal na 8. decembra 2023

Mladá Sabrina Carpenter nevynechala ani tento rok a pripravila si pre svojich fanúšikov ďalšie vianočné hity. Jedným z nich je aj song Santa doesn’t know you like i do.

Americká speváčka a herečka Sabrina Carpenter sa dostala do povedomia vďaka účinkovaniu vo filmových produktoch Disney Channelu. V súčasnosti v rámci jej hereckej kariéry sa objavila vo filmoch ako sú Emergency, Work It, The Hate U Give alebo The Short History Of The Long Road.

Sabrina Carpenter vianočné hity
Mladá speváčka mala tento rok 11. mája 24 rokov. Zdroj: sweetyhigh.com

V roku 2014 si popri herectve začala budovať aj hudobnú kariéru. Vtedy vydala jej prvú debutovú skladbu Can’t Blame A Girl For Trying, ktorú napísala s Megan Trainor. Jej prvý vianočný song Silver Nights vydala už na začiatku jej hudobnej kariéry a doteraz má na YouTube cez niekoľko miliónov zhliadnutí.

Vianočné hity ako EP

Sabrina si obľúbila tvorbu piesní s vianočnou tématikou, a preto ani tento rok nemohla sklamať svoje publikum. Vydala EP s názvom Fruitcake, ktoré obsahuje šesť piesní, ktoré vám dodajú tú správnu vianočnú náladu.

Oficiálny cover znázorňuje recept na tzv. ovocný koláč (z prekladu názvu EP). Jednotlivé piesne predstavujú ingrediencie a čas počúvania má označovať čas prípravy sladkého dezertu. Nakoniec dali ilustráciu koláča s textom „Môžete servírovať!“ priamo v strede celého coveru.

Na covery jednotlivých piesní pridali vždy iný koláč. Zdroj: sbstatesman.com

Najväčšie hity sú skladby Santa doesn’t know you like i do a A Nonsense Christmas. Druhá spomínaná pieseň je prepísaná vianočná verzia songu Nonsense. Originál vyšiel minulý rok v júli, a preto má najviac počúvaní na platforme Spotify, a ostatné piesne sú tohtoročné.

Santa doesn’t know you like i do

Na skladbe spolupracovala s producentom Julianom Bunettom. Ten produkoval piesne aj s One Direction, Fifth Harmony alebo Jasonom Derulom, a na texte sa podieľala aj Amy Allen. Sabrina Carpenter skladbu vydala koncom novembra, ako aj ostatné vianočné hity.

Názvom piesne Sabrina naznačuje, že poznanie sa a pochopenie vzájomných potrieb vo vzťahu, sú základy dlhotrvajúceho vzťahu, ktoré sa nedajú nahradiť materiálnymi darčekmi. V texte pesničky opisuje práve nepochopenie jednej strany voči druhej. Túto myšlienku zobrazuje aj vo videoklipe, ktorý vyšiel o mesiac neskôr ako samotná pesnička, a to 7. decembra.

Koncerty a turné

V hudobnej sfére sa jej jednoznačne darí, pretože vydala už piaty album s názvom Emails I Can’t Send. Na podporu predaja sa vydala v roku 2022 na celosvetové turné, ktoré skončila v apríli tohto roku. Zastavila sa aj v Európe a odspievala tu trinásť vystúpení. Celkovo malo jej turné 80 zastávok a najbližšie vystupovala v Nemecku, konkrétne v Berlíne.

Od marca tohto roku až do decembra 2024 na celosvetovom turné Taylor Swift, The Eras Tour, vystúpi na niekoľkých koncertoch ako predskokanka. Najbližšie sa jej fanúšikovia môžu tešiť na ďalšie vystúpenia budúci rok vo februári v Austrálii a v marci v Singapure.