Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

RTVS chce prilákať divákov novými seriálmi. Uvidíme pokračovanie Príbehu služobníčky

Napísal na 6. novembra 2019

Slovenská televízia verí, že sa jej podarí prilákať nových divákov. Na prestížnom veľtrhu MIPCOM sa dohodli na odkúpení vysielacích práv, okrem toho prezentovali aj svoje projekty.


Nestáva sa často, aby slovenské televízie, či už štátne, alebo komerčné, vyhoveli divákom a zaradili do svojich vysielacích štruktúr aj televízne seriály, ktoré vládnu rebríčkom vo svete. Skôr sa sústreďujú na výrobu vlastných seriálov, ktorými, ako dúfajú, prilákajú Slovákov k obrazovkám ich televíznych prijímačov, no zväčša neúspešne.

Preto sa „zoznam neúspešných slovenských seriálov“ každým rokom rozširuje. Nájdeme v ňom aj také, ktoré mali istú dávku potenciálu, no nezaujali širokú verejnosť a televízie od ich vysielania rýchlo odstúpili. Prestížny veľtrh v Cannes by mohol priniesť zmenu.

Najsledovanejším podujatím v meste na Francúzskej riviére je slávny filmový Festival de Cannes. Zdroj: Wikimedia CC

RTVS sa so svojimi konkurentmi snaží bojovať dostupnými prostriedkami. Vedenie štátnej televízie sa zrejme inšpirovalo Českou televíziou, ktorá pred niekoľkými rokmi odkúpila práva na vysielanie fenomenálneho seriálu Hry o tróny. Ten si získal milióny fanúšikov po celom svete. Na známom veľtrhu MIPCOM vo francúzskom meste Cannes nielen nakúpila práva na nové seriály, ale aj prezentovala novinky zo svojej dielne.

Hra o tróny sa stala celosvetovým fenoménom. Výnimku netvoria ani Slovensko a okolité krajiny.
Zdroj: Flickr

Slováci sa vrátia do dystopického Gileádu

Odkúpené seriály na svojich obrazovkách uvidíme budúci rok. Najznámejším seriálom bude Príbeh služobníčky, taktiež kultový fenomén, ktorý si svojimi tromi sériami vydobyl miesto na pomyselnej „seriálovej scéne“.

RTVS získala práva na odvysielanie 3. série, ktorá na známej internetovej databáze IMDb získala 8,12 z 10-ich možných bodov. Nižšie si môžete pozrieť upútavku na pripravovanú 4. sériu. Tvorcovia oznámili, že vyjde v apríli 2020.

Netflix má vlastnú Annu zo Zeleného domu

Nadšenci klasickej literatúry si prídu na svoje prostredníctvom televízneho spracovania románu Anna zo Zeleného domu od kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomeryovej z roku 1908. O výrobu sa postarala streamovacia spoločnosť Netflix.

Tvorcovia v súčasnosti pripravujú 4. sériu, takže úspech Anny, ako sa seriálové spracovanie knižného diela nazýva, sa nedá spochybniť. V upútavke sa môžete naladiť na historickú atmosféru a úžasnú prírodnú scenériu Ostrova princa Eduarda.

Rok 2020 bude patriť zahraničným seriálom

Seriálové novinky uzatvárajú: 3. séria výpravného historického seriálu Katarína Veľká, Nájdi ma v Paríži, tínedžerský tanečný seriál, a dramatický seriál Horskí záchranári.

RTVS ďalej informuje, že okrem populárnych seriálov získala práva aj na dokumentárne seriály z produkcie BBC: Dynastie, Serengeti, Sedem svetov, jedna planéta a Zem z vesmíru.

Zdroj: RTVS.sk, YouTube


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár