Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ronie sa dočkala vysnívaného songu s Kalim a fanúšikovia ho milujú

Napísal na 9. novembra 2023

Pieseň Déjà Vu obsadzuje vysoké priečky v slovenských hudobných rebríčkoch. Ronie na túto spoluprácu čakala niekoľko rokov.

Ronie, vlastným menom Veronika Adamičková, je populárnou slovenskou speváčkou od roku 2013. Do povedomia sa dostala vďaka talentovej šou Česko-Slovensko má talent so skupinou Forsomeone. Skupinu tvorili 4 dievčatá a spolu sa im podarilo vydať aj niekoľko úspešných skladieb ako Up In The Party, Tiene a Čo stalo sa, malo sa stať.

Doteraz Ronie vydala 10 sólo piesní. Na ostatnej tvorbe spolupracovala napríklad s Tomim Popovičom, Petrom Pannom, ADissom, Dominikou Mirgovou alebo Majkom Spiritom. Jej vysnívaná spolupráca bola však s populárnym hudobníkom Kalim. To sa jej tento rok konečne podarilo a pieseň Déjà Vu vyšla 22. októbra. Fanúšici si ju odvtedy nevedia vynachváliť a obdivujú aj samotný klip k piesni.

Videoklip k skladbe, na čele s režisérom Martinom Mikom z Illuminate Production, má všetko čo dnešná technika ponúka a jeho kvalita je hodná svetových produkcií. Pôvodne sa mal celý točiť v jeden deň, no kvôli nepríjemným komplikáciám v lokalite petržalského podchodu to trvalo trochu dlhšie. Speváčka sa na klipe podieľala kreatívne ako scenáristka a spolu s Mikom pracovala aj na strihu.

S piesňou prišiel aj album

Speváčka vydala pieseň Déjà Vu ako ochutnávku z albumu Roniemoon, ktorý zverejnila o týždeň neskôr. Pred týmto albumom vydala EP v roku 2017 s názvom Domino. V albume sa nachádza spolu 12 piesní. Okrem spolupráce s Kalim tam nájdete aj skladby s Dominikou Mirgovou a Monikou Bagárovou.

Ronie Déjà Vu
Cover nového albumu Roniemoon. Zdroj: spinaker.sk

Vysnívaná spolupráca

Speváčka niekoľkokrát spomenula, že na túto spoluprácu sa veľmi tešila a je to pre ňu srdcová záležitosť. „Kali je profesionál, takže sme len počkali, kým nahrá svoju časť a ďalej sme sa s tým hrali po hudobnej stránke my v štúdiu. V rámci klipu sme sa zhodli na prvý možný termín a v ten sa aj točilo. Kaliho sme na točení ani dlho nezdržali. Prišiel na necelé dve hodinky, odrapoval, odohral a išiel domov.“ opisovala profesionalitu slovenského rapera.

Kali sa k spolupráci pre redakciu Hudba.sk vyjadril, že už dávnejšie sa niečo plánovalo, ale kvôli jeho povinnostiam sa k tomu nedostal. Keď už mal hotový svoj album, podarilo sa mu nájsť čas a so spolupráce sa veľmi teší.